Cilt Bakımı

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir ? Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir

Göz kapağı estetiği ameliyatı yahut blefaroplasti, göz kapaklarına uygulanan estetik cerrahi teşebbüstür. Bu teşebbüste, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağ dokusu, deri ve kısmi kas fazlalıkları ile birlikte çıkarılır. Yalnızca çıkarılan doku ölçülerinin çok güzel planlanması gerekir. Düzgün yapılmış bir blefaroplasti hastaya daha genç bir görünüm kazandırır. Göz estetiği lokal anestezi altında yapılabilir. Bu operasyon ortalama 45 dakika devam eder.

Yaşlanmayla birlikte, üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar veyahut torbalar doğar, buda bireylerin yorgun görünmesine sebebiyet verebilir. Zayıflayan yüz kasları, göz kapağı düşüklüğü ile neticelanır. Gözün etrafında yağ torbaları oluşturur.

Hem de yaş ve yer çekimi, kaş bölgesinin de sarkmasına neden olur. Görünüşü etkileyen göz kapağı düşüklüğünün yanı sıra, oluşan bu sarkmalar görüş bozukluğuna ve göz yorgunluğuna da yol açabilir.

Tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, komplikasyonları fazlaca az olan bir operasyondur. Hastalarda ameliyat sonrası birkaç gün morluk ve şişlik oluşabilir. Yalnızca günümüzde uyguladığımız tekniklerle bu mümkünlük çok azdır. Her cerrahi teşebbüsten sonrasında az yahut çok görülebilen bir iz (skar) kalır.

Önemli olan bu müsaade çok ince ve bilinmeyen olmasıdır. Evvelce pembe renkte olan ameliyat izi vakit içinde olağan deri rengine dönüşür. Hastalar birçok vakit sonraki gün günlük hayatlarına dönebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu