Cilt Bakımı

Göz altı torbalarına çözümler

Göz altı torbalarına çözümler

Göz altı torbalarının tedavisinde en önemli etken yeterli miktarda uyukudur, günlük uyku süremizi düzenlememiz gerekir gün batımından sonra 2-3 saat sonra metabolizmamız yavaşlar vücut uyku için uygun hale gelir uyku için en ideal saat dilimleri akşam 22:00-00:00 arasıdır. Düzenli bir uyku günlük yeterli dozda sıvı tüketimi ve hava şartlarına dikkat etmek önemlidir. Alerjik sorunları olan kişilerin göz altı torbalarından kurtulmak için buna yönelik tedavi almalarıda gerekebilir.

Göz altı morlukları

Göz altı torbalarından kurtulma yolları

  • Çay poşeti uygulaması: Soğuk çay poşetiyle gözlere uygulama yapmak morlukların azalmasından faydalı olabilir. Çayda bulunan antioksidanlar ve kafein gözlerdeki kan dolaşımını uyarır, poşşet uygulaması ile kan damarları daralır cilt altındaki sıvı birikimini azalmakta yararlı olur. hem siyah hem de yeşil çay kullanılabilir. 2 adet çay poşetini bir müdedet suda beklettikten sonra buz dolabına koyuyoruz ve soğumalarını bekliyoruz. Gözlerimizi kapatıp 15-20 dakika kadar gözlerimizin üzerine koyarak bekliyoruz. ardından yüzümüzü soğuk su ile yıkayarak kuruluyoruz.ardından yüzümüze nemlendirici kullanabiliriz.
  • Salatalık Uygulaması: Salatalıkta yine gözlerimize uygulandığında başşarılı sonuçlar alabileceğimiz uygulamalar arasındadır. bir kaç dilim salatalık limonlu suda bir süre bekletilip gözlerimizi kapatarak üzerine koyuyoruz.10 dakika kadar bekleyip yüzümüzü yıkıyoruz.burada dikkat etmemiz gereken bir husus ise salatalığı limonladığımız için gözlerimizi açmamalıyız çünkü limon suyu gözlerimizi yakabilmektedir. Bu uygulamada göz altı torbalarına ve göz altı morluklarına iyi gelecektir.
  • Hindistan Cevizi Yağı uygulaması: Hindistan cevizi E Vitamini bakımından zengin bir gıdadır.E vitamini cildimizi besler ve yenilenmesi için gereklidir.Geceleri yatmadan önce gözlerimizin altına  hindistan cevizi yağı ile masaj yapmamızın koyu renkteki görünüme sebep olan halkaların azalmasında etkisi olacaktır.

Göz altı morlukları

Göz altı morluklarının tedavi yöntemleri

Göz altı torbaları genel olarak uykusuzluk probleminin göstergesidir.Bu sorundan kurtulmak için evde kendimiz yapabileceğimiz bazı önlemler ve çalışmalar bulunmaktadır. Bu önerilen uygulamalar halk arasında denenebilir zararsız uygulamalardır fakat yinede sorun çözülmediyse kesinlikle bir dermatoloğa görünüp hekim kontrolünden geçmenizde fayda vardır. Göz altı morlukları ve göz altı halkaları için hekimlerin tıbbi açıdan yaptıkları bazı çalışmalara şu şşekilde örnekler verebiliriz.

  • Kimyasal peeling
  • Lazer tedavisi
  • Pigment enjeksiyonu
  • Doku doldurucu enjeksiyon
  • Göz kapaklarına estetik uygulama
  • Göz altlarına yağ ve sentetik implant yerleştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu