Güzellik

Göğüs Estetiği Hakkında Bilgiler

Estetik göğüs ameliyatı olan bayanların sayısı giderek artıyor. Hoş bir görünüşe sahip olmak için estetik emelli yapılan bu süreçler, göğüs kanseri tedavisi sonrasında da sıklıkla tercih ediliyor. Bu kadar yaygınlaşan göğüs estetiği ameliyatları hakkında kulaktan dolma bilgilerin yanıtlarını uzmanından duymaya ne dersiniz? İşte, göğüs estetiği konusunda gerçek bilinen yanlışlar…

Göğüs Estetiği
Göğüs Estetiği

YANLIŞ:
Göğüs büyütme sonrası emzirmek mümkün değildir.

GERÇEK:
Göğüs büyütme operasyonunda kullanılan silikon protez; hastanın göğsünün yapısının muhtaçlığına nazaran kas altı plana, Pektoral kas Fasyası(zarı) altına yahut göğüs dokusunun çabucak altına konulabilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatında Göğüs dokusuna ziyan vermememiz ve cerrahi esnasında direk göğüs dokusunu görmememizden ötürü hastaların emzirmesinde rastgele bir sorun olmamaktadır

Göğüs Estetiği
Göğüs Estetiği

YANLIŞ:
Silikon Protezler kanser yapar.

GERÇEK:
Göğüs protezlerinin göğüs kanseri yaptığına yahut göğüs kanseri riskini artırdığına dair rastgele bir bilimsel yayın bulunmamaktadır. Bununla birlikte silikon implantların son yıllarda göğüs bölgesinin Anaplastik Büyük Hücreli lenfoma yaptığına dair bilimsel yayınlar olmakla birlikte bu risk yüz bir de 1,2-1,4 civarındadır. Ayrıyeten bu durumdan yüzey yapısı büyük pürtüklü (makro texture) olan protezler sorumlu olup yüzeyi çok küçük- mikro pürtüklü (mikro texture) yahut pürtüksüz protezleri kullanarak aslında çok düşük olan riski neredeyse sıfırlamaktayız.

YANLIŞ:
Silikon-protez-implant doğal görünmez.

HAKİKAT:
Hastanın göğüs dokusuna uygun cerrahi teknik seçimiyle pek doğal sonuçlar elde etmek mümkündür

YANLIŞ:
Göğüs küçültme ameliyatı yalnızca görsel hoşluk için değerlidir.

HAKİKAT:
Büyük göğüs hastada omuz, sırt ve boyun ağrılarına yol açmaktadır. Bilhassa birtakım hastalar büyük göğüs yüzünden boyun fıtığı olmaktadır. Bu nedenle büyük göğsü olan bir bayana yapacağımız göğüs küçültme operasyonu; görsellik için olduğu kadar tıpkı vakitte sıhhat için yapılan bir operasyondur.

Göğüs Estetiği hakkında bilgiler
Göğüs Estetiği hakkında bilgiler

YANLIŞ:
Göğüs ameliyatları sonrası güzelleşme çok uzun vakit alır.

YANLIŞSIZ:
Göğüs ameliyatları sonrasında hasta 10-15 günde günlük yaşantısına ve işine geri dönebilmektedir. Etkin spor yapan hastalarımız spora 6-8 haftada dönebilmektedir.

YANLIŞ:
Silikonlar basitçe patlar ve yırtılır.

HAKİKAT:
Göğüs büyütme ameliyatlarının yapılmaya birinci başladığı 30 sene ve öncesindeki kullanılan silikon implantların içerisi sıvı dolu olması sebebi ile bu stil sorunlar olabilmekteydi ama artık içerisi jel dolu olan yeni kuşak silikon implantlar kullanılmakta olup bu implantlarda bu türlü bir risk kelam konusu değildir.

YANLIŞ:
Göğüs estetiği izsiz olabilir.

DOĞRU:
Her cerrahi iz bırakmakla birlikte bu izler birinci vakitler aşikâr olup 4-6 ay ortasında aşikâr belgisiz hale gelmektedir. Bununla birlikte plastik cerrahlar bu izleri göğüs altı bölgesi, koltuk altı üzere bölgelere saklamaktadır bu sayede hastalarımız uzun periyotta iz ile ilgili rastgele bir sorun yaşamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu