Spor

Göbek Eritmek İçin Egzersiz

Göbek Eritmek İçin Egzersiz Yapmak

Araştırmalar, daha büyük bir bel boyutunu kalp hastalığı, diyabet ve hatta bazı kanserlerle ilişkilendirir. Bununla birlikte göbek eritmek için fazla egzersiz yapmak göbek yağlarını eritmenin doğru yoludur.

Göreceksiniz ki bazı egzersizler karın bölgesi kilo verme konusunda oldukça başarısızdır. Bundan dolayı sadece birkaç egzersiz ile kilo vermeniz mümkün.

Göbek Eritmek
Göbek Eritmek

Egzersiz yapmaya karar verdiniz fakat egzersiz nasıl yapılır diye bir sorunuz mu var? İşte göbek eritmek için doğru egzersiz yapma şeklini öğrenmek istemeniz gayet normal.

Yere düz bir şekilde uzanmanız gerekir, bir yoga matı veya başka bir mat üzerine uzanabilirsiniz. Ayaklarınız yerde düz olacak şekilde dizlerinizi bükün.

Ayaklarınızın kalça genişliğinde olması gerekir. Daha sonra göbek eritmek hareketinde ellerinizi kaldırmanız ve başınız avuçlarınızda veya baş parmaklarınız kulaklarınızın arkasında olacak şekilde başınızın arkasına almanız gerekir.

Parmaklarınızı kenetlemeyin. Şimdi, bu pozisyonda egzersiz yapmak için derin nefes alın. O sırada nefes vererek üst gövdenizi yerden yavaşça kaldırın. Vücudunuzu başka herhangi bir parçanın pozisyonunu değiştirmeden yapabildiğiniz kadar kaldırın ve ardından aşağı inerken nefes alarak yatma pozisyonuna geri dönün.

Göbek Eritmek için egzersizler
Göbek Eritmek için egzersizler

Göğsünüzü tekrar kaldırdığınızda nefes verebilirsiniz. Boynunuzu zorlamamak için göğsünüzle çeneniz arasında bir mesafe bırakmaya çalışın. Egzersiz yapmak için bu en doğru yöntemdir.

Odak göbek olmalıdır, sadece aşağı yukarı hareket edilmemeli. 10 defa bu işlemi tekrar edin ve günde 2 veya 3 set şeklinde gerçekleştirin.

Bisiklet Egzersizi

Adından da anlaşılacağı gibi bu karın yağı eritmek egzersiz için bisiklete ihtiyacınız var ama endişelenmeyin. Bisiklet olmadan bile etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, bisiklet egzersizi yapmak için belirli bir rutine ihtiyacınız var.  Bu egzersizi 25-30 dakika boyunca uygulamanız gerekecek, ister setlere bölün isterseniz tek seferde uygulayın.

Mat veya paspasın üzerine uzanmanız ve egzersiz yapmak için yaptığınız gibi ellerinizi ya yanlarda ya da başınızın arkasında tutmanız gerekir.

Günlük Göbek Eritmek için egzersiz
Günlük Göbek Eritmek için egzersiz

Her iki bacağınızı yerden önemli ölçüde kaldırın ve dizlerinizi bükün. Şimdi, bisiklet sürüyormuşsunuz gibi bacakların hareketini tekrarlayın.

Başlamak için, sol bacağınızı düz dışarı çekerken sağ dizinizi göğsünüze yaklaştırın. Ardından, sağ bacağınızı düz bir şekilde çıkarırken, sol dizinizi göğsünüze yaklaştırın. Her set için 10 ila 12 kez ve bir seferde en az üç set tekrarlayın.

 

Squat Yaparak Formda Kalmak İçin Burayı Ziyaret Edebilir siniz.

Açık Alan Koşusu

Spor salonları, ev içi koşu bantları maalesef ki istenilen performansta değildir. Ama açık alanda koşu yapmak hem herkese ücretsiz hem de erişilebilirdir. Koşu bantlarının aksine açık alanda yapılan spor, daha çok kalori yakmanıza neden olacaktır.

 Karın bölgesi yağları eritmek için açık alanda 30-45 dakika arasında koşu yapmalısınız. Açık alan koşusu yapma imkânınız yok ise, koşu bandını eğimli ayarına getirin. Eğimli olarak 5 dakika koşun sonrasında normal düzeyde 10 dakika daha koşun.

Bu seti en az 4 defa gerçekleştirin. Bir koşu bandı üzerindeki eğimi artırın ve belirlenen süre boyunca tam hızda koşun. Koşmak ve yürümek genel olarak bütün vücudunuzu ısıtacaktır. Bu sayede yağ yakma işleminiz kolaylaşacak ve sıkılaşırken eşit derece yağ yakacaksınız.

Hangi alanda çalışırsanız çalışın koşu spor egzersizlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Göbek eritmek için egzersiz yaparken koşmayı unutmayınız.

Günlük Göbek Eritmek için
Günlük Göbek Eritmek için

Göbek Yağlarının Türleri ve Tehlikeleri

Tüm göbek yağları eşit yaratılmamıştır. Bazıları sağlımız için gereklidir. Bazıları ise sağlımız için tehlikeli fakat tehlikeli yağların ne kadar fazla olduğu da önemlidir.

Deri altı yağ, doğrudan cildin altına oturan yumuşak tabakadır ve titrer sallanır. Genellikle zararsızdır. İç organlara ait yağ, organlarınızın etrafında oluşan ve kalp hastalığı, diyabet ve kanser riskini artırdığı kanıtlanmış, göremediğiniz şeyler. Bu yüzden göbek eritmek için ve diğer bölgeler için de egzersiz yapmalısınız.

Kötü haber, göbek yağının metabolik olarak aktif olması ve iştahı, ruh halini ve beyin işlevini kontrol eden hormonlara müdahale eden çeşitli enflamatuar maddeleri dışarı pompalamada çok başarılı olmasıdır.

Ayrıca kortizol seviyenizi etkileyerek potansiyel olarak stres seviyenizi artırabilir. Ama egzersiz yaparak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Göbek eritmek yaşam kalitenizi artıracak ve daha kolay nefes almanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu