Manşet

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri Kilo Verdirir Mi?

Göbek oluşumu insan sağlığına bazı zararlar verebilir. Göbek eritme hareketleri yaparak fazla yağlarınızdan kurtulun. Göbek oluşumunda etki eden yağların zararları;

  • Hipertansiyon
  • Diyabet
  • Kalp ve Damar Hastalıkları

Gibi rahatsızlıklardır. İnsanların obezite ile savaşmaları, ani ölümlerle kendi gösterebilir. Bu yüzden de evde olduğunuz sürece yapacağınız bu hareketleri haftada en az 3 defa da olsa rutin olarak yapmalısınız.

göbek eritme
göbek eritme

Egzersiz yapmak ve bununla birlikte göbek eritme hareketleri elbette düzenli olarak yapıldığı zaman kilo verdirme özelliğine sahiptir.

Kalça Kaldırma Hareketi

Kalça kaldırma hareketi de en iyi egzersiz yöntemleri ve göbek eritme yöntemlerinden biridir. Avuç içlerinizin yere bakacağı şekilde sırt üstü olarak uzanın. Bacaklarınızı birbirine yapışık bir şekilde 90 derece olacak şekilde bükmeden havaya kaldırın

Ayaklarınızı kaldırdığınız zaman nefes verin ve yatırdığınızda da nefes alın. Bu hareket esnasında başınız ve omuzlarınız mutlaka sabit olmalıdır.

göbek eritme hareketleri

Yarım Mekik

Crunches yani yarım mekik hareketinde dizlerinizi hafif bir şekilde bükün. Sırt üstü uzanın. Ayak tabanlarınız da yere basılı olsun.

Kollarınız başınızın arkasında veya göğüs üzerinde çapraz şekilde olsun. Yattığınız zaman nefes alın ve kalktığınızda da ağzınızdan nefes verin.

Bu hareketi yaptığınız zaman karın kaslarınıza ağırlık vermeniz gerekmektedir. Kalkık durumdayken de mutlaka 3 ile 5 saniye arasında bekleyin ve tekrar yatın.

Plank Yapmak

Plank yapmak, aslında en zor egzersizlerden biri olmasına rağmen en iyi Göbek eritme hareketleri seçeneklerinden biridir.

Dizlerinizin üzerinde durduğunuz zaman bacaklarınız kıvrık olacak ve elleriniz de dik bir şekilde olarak yere yüz üstü uzanmalısınız

gobet-eritme-egzersizleri

Ayaklarınızı uzatıp parmak ucunda durun. Elleriniz dirsekleriniz yere gelecek bir biçimde konumlandırılmalıdır. Bu şekilde derin nefes alın ve 30 saniye boyunca da bu pozisyonda bekleyin.

Bisiklet Sürme Egzersizi

Bisiklet sürme egzersizi, herhangi bir ekipmana ihtiyacınız olmadan yapabileceğiniz Göbek eritme hareketinden biridir.

  • Yere sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi 90 derecelik bir açı ile bükün.
  • Ellerinizi dirseklerinizi kırarak boyun bölgesine doğru birleştirin
  • Sol dizinizi sağ dirseğinize yaklaştırın
  • Tekrardan sırt üstü şekilde yatar bir pozisyona geçin
  • Sağ dizinizi sol dirseğinize yakınlaştırın ve o şekilde hareket edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu