Vücut Bakımı

Genital Bölgeyi Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Genital Bölgeyi Beyazlatmak

Genital Bölgeyi Beyazlatma Yöntemleri

Genital bölgeyi beyazlatmak için ihtiyaç duyan kadınlar, bu bölgede oluşan kararmaları ortadan kaldırabilirler. Cilt rahatsızlıkları olan ve jilet kullanımından sonra kararma yaşayanlar için doğal yöntemler oldukça etkilidir. Vajina beyazlatma yöntemleri oldukça basit olup aşamalar şu şekildedir;

Genital Bölgeyi Beyazlatmak

Limon Kürü

Limon suyunu genital bölgeye 3-4 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Özel bölge beyazlatma işleminde limon kürünün mucizevi kaynağı olduğu bilinmektedir.

Zeytinyağı Uygulaması

Vajinadaki ölü deriyi arındıran ve cildi yumuşatan zeytinyağı, genital bölge beyazlatıcı için oldukça etkili bir yöntemdir. Banyoya girmeden önce zeytinyağıyla özel bölge çevresine masaj yapın ve biraz beklettikten sonra durulayın. Bu işlemi haftada 3 gün yapmaya özen gösterin.

Genital Bölgeyi Beyazlatmak

Ağda kullanmak

Genital bölge kararması jilet kullanan kişilerde daha sık karşılaşılan bir durumdur. Dolayısıyla vajinaya jilet yerine ağda kullanmak bu vajina çevresinin kararması sorununun önüne geçebilir.

Vazelin Uygulaması

Genital bölge beyazlatma işleminde vazelin kürü şu şekilde hazırlanır;

  • 1 çay kaşığı vazelin
  • Yarım bardak elma suyu
  • 1 çay kaşığı limon

Bunları birbirine karıştırın. Karıştırdıktan sonra bir süre bekletin ve vajinanıza sürün. Vazelin kürünü uygularken genital bölgenin kuru olmamasına dikkat edin. Ayrıca vazelin kürünü vajinanın iç kısımlarına sürmemeye dikkat edin. Genital bölge beyazlatıcı kürü kuruduktan sonra nemli bir bezle silin ve daha sonra ılık bir duş alın.

Aloe Vera Uygulaması

Vajina bölgesi kararması için aloe vera, en etkili yöntemlerden biridr. Aloe vera ikiye bölündükten sonra içerisinden çıkan jeli bikini bölgesine sürün. Bir süre beklettikten sonra durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu