Cilt Bakımı

Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır ?

Genital Bölgeye Ağda Yapmak

Genital Bölgeye Hangi Ağda Kullanılır

Genital Bölgeye Ağda konusunda vücudun tüylerden temizlenmesi için birçok yöntem mevcuttur. Eski yöntemler arasında sayılabilecek olanlardan birisi de jilet temizliği olarak bilinir.Son teknolojiyle birlikte lazer epilasyon yöntemi, tüylerden tümüyle kurtulmanızı sağlar. Fakat genital bölge oldukça hassas bir konu olduğu için kadınlar daha çok genital bölge ağda yöntemini tercih etmektedir. Bu yöntemde de en sık kullanılanı sir ağdadır.

Genital Bölgeye Ağda

Genital Bölgeye Sir Ağda Nasıl Yapılır

Genital bölgenin temizliğinde kullanılan en sık yöntemlerden biri olan ağda, düzenli olarak yapıldığı zaman kıl kökleri ciddi oranda zayıflamaya başlar. Genital bölgeye sir ağda yapmak için uygulanan yöntemler sırayla;

  • Hazırlık aşamasında bikini bölgesinin temizlenmesi
  • Ağdanın Isıtılması
  • Ağda bezinin kullanımı
  • Ağdayı sürerken spatula kullanmak
  • Ağdayı azar azar sürmek
  • Tüylerin yönünü belirlemek
  • Ağdanın almadığı yerlerde medikal eldiven kullanmak
  • Ağdayı temizlemek için kullanılan yöntem

Ağda Hazırlık Aşaması

Genital Bölgeye Ağda: Sir ağda işlemine başlamadan önce bikini bölgesini iyice temizleyin. Vücudunuzun ölü derilerden arınmış olmasına ve vücutta batık varsa batıkları gidermek için fırça veya kese kullanmaya dikkat edin. Genital bölge ağda acısı azaltma için ılık bir duş alarak tüylerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Özel bölge ağda işlemine başlarken tüylerinizin kısa olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden tüylerinizin uzunluğu ne kadar azsa o kadar az acı çekersiniz.

Ağdayı Isıtmak

Sir Ağda ısıtıldıktan hemen sonra genital bölge ağda temizliği için vücuda yapıştırılmamalıdır. Sir ağdanın bir süre ılımasını bekletin ve o şekilde uygulamaya başlayın. Aksi takdirde özel bölge ağda işleminden sonra bikini bölgesi tahriş olabilir.

Ağda Bezi Kullanmak

Genital bölgeye ağda işleminde ağda bezi kullanmak işinizi kolaylaştırır. Hem daha az acı çekersiniz hem de temizlemek istediğiniz bölgede daha az ağrı oluşur. Ağda bezini çok uzun kesmeyin. İdeal boyutlarda kesmeniz, kılları doğru bir şekilde almanızı sağlar.

Genital Bölgeye Ağda

Ağdayı Sürerken Spatula Kullanmak

Özel bölge ağda işlemi yaparken mutlaka tahta spatula kullanmalısınız. Hijyen açısından 1 defa kullanılabilen ağda için tahta spatula daha çok tercih edilmektedir. Metal olan ürünler ısıyı geçirdiği için ağdayı daha sıcak hissedebilirsiniz.

Ağdayı İnce Bir Kat Sürmek

Diğer bölgelere nazaran genital bölge daha çok acı vermektedir. Daha az acı hissetmek için ağdayı ince bir kat şeklinde sürün ve azar azar almaya dikkat edin.

Tüylerin Yönünü Belirlemek

Genital bölgeye ağda yönteminde tüylerin çıkış yönüne doğru sürmek ve çıkış yönünün tersine doğru ağda bezini çekmek bir seferde tüyleri çekmenizi sağlar. Çıkış yönüne doğru sürülmeyen ağda, kıllarınıza yapışabilir ve çekerken de kıllarınızı almayabilir. Bu durum genital bölge için hasar verici bir sonuç doğurabilir.

Eldivenle Tüy Alma

Genital bölgeye sir ağda yaptıktan sonra, ağda bazı tüyleri almayabilir. Mesela dudak kısmında bulunan tüyler oldukça ince ve uzun olduğu için uğraştırıcı bir yerdir. Ayrıca o bölgenin daha yumuşak ve hassas olması işinizi zorlaştırabilir. İşinizi kolaylaştırmak için ağdadan sonra genital bölgeyi eldivenle almak en iyi yöntemlerden biri olabilir. Medikal eldiven eczanelerde kolaylıkla bulunabilir.

Ağdayı Temizlemek

Tüylerin temizlenme işlemi bittikten sonra sir ağdayı çıkarmanın yolları ağda yağlarıdır. Ayrıca evde bulunan soğuk pres yağ da sir ağdayı çıkarmayı sağlar. Soğuk pres yağlar zeytinyağı, kayısı çekirdeği yağı vb. gibi aynı zamanda cildi besleyen yağlardır.
Ağdadan sonra cildinize süreceğiniz bebek yağıyla cildinizi nemlendirebilirsiniz. Ağdadan sonra en az 4 saat güneşten uzak durmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu