Cinsel Sağlık

Genital Bölgede Lazer Uygulası Nasıl Yapılır ?

Genital Bölgede Lazer Uygulası Nasıl Yapılır ?

Genital Bölgede Lazer
Genital Bölgede Lazer

Günümüz teknolojisiyle lazer uygulamaları daha konforlu, süratli ve günlük hayatı aksatmadan birçok tedavi tekniğinde kullanılıyor. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer, genital estetik süreçlerinde de sıkça kullanılan formüllerden biri olan lazer uygulamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genital Bölgede Lazer
Genital Bölgede Lazer

Lazer uygulamalarının kullanım alanları

Lazer uygulamaları kollajen dokuyu ısıtarak dokunun sıkılaşmasını sağlar. Bu formda vajen sarkmalarında ve idrar torbasının sarkmalarında ameliyata muhtaçlık olmadan tedavi mümkündür.

Lazer aygıtlarının genital estetikte kullanım alanları şunlardır:

1- Vajen daraltma

2- Gerilim idrar kaçırması

3- Vajen kuruluğu

4- Sık tekrarlayan vajen enfeksiyonları

5- Dış genital cilt yenileme

6- Genital renk açma

Genital Bölgeyi Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Dış genital bölgedeki büyük dudaklar, küçük dudaklar, bacak ortası, makat etrafındaki renk yoğunlaşmaları lazer ile giderilirken beraberinde sıkılaşma ve kırışıklıkların giderilmesi sağlamak mümkündür.

Menopoz devrinde kadınlık hormonu olan östrojenin azalmasına bağlı olarak vajen mukozası incelir ve salgılar azalır. Bunun sonucunda vajen kurur. Vajen kuruluğu, hem kadın hem erkek cinsel hayatını olumsuz tesirler. Bilhassa hormon tedavisi alamayan kadınlarda vajinal lazer uygulamaları ile vajen mukozası gençleşir, kalınlaşır ve ıslanır.

Vajenin doğal bir mikrop ortamı vardır. Biz buna vajinal flora demekteyiz. Tekrarlayan enfeksiyonlar ve kullanılan antibiotik tedavileri ile vajinal flora bozulur. Bu durumda vajinal lazerler vajen mukozasını yenileyerek doğal vajinal floranın düzenlenmesini sağlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu