Aşk ve İlişkiler

Fransız Öpücüğü (french kiss)

Fransız Öpücüğü Nedir

Fransız öpücüğü, dudaklardan daha çok dilin kullanıldığı bir öpüşmedir. İlişkilerin ve romantizmin başlangıcı olan ve ilişkilerde duyguları en iyi ifade etmenin yollarından biri de öpüşmektir. Özellikle ciğerlerin güçlendirilmesi, kalori yakımının arttırılarak kilo vermeyi de hızlandırdığını biliyor muydunuz?

Fransız Öpücüğü
Fransız Öpücüğü


İnsanlar tarafından öpüşmek zayıflatır mı diye bir takım sorular sorulmaktadır. Öpüşmek hem zayıflatır hem de yüz kaslarının aynı anda çalıştırılarak kırışıklıkların önlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca uzmanlara göre öpüşmek oldukça sağlıklı olup dokunmak ve sarılmaktan daha sağlıklı olduğu düşüncesindeler.


Fransızlar tarafından French kiss, meşhur Fransız öpücüğü olup, öpüşmenin en tutkulu halidir. Dünyada oldukça popüler olan bu öpüşme tarzı ile en kusursuz ve tutkulu öpücüğün tadını çıkarın.

Fransız Öpücüğü Aşamaları

French Kiss için, öncelikle yapmanız gereken şeylerden biri gevşemeniz gerekiyor. Partnerinizle birlikte gerilmemeniz gerekiyor. Bu yüzden de ikinizin de rahat hissetmesi ve tutkulu bir öpücüğe başlaması için bu olması gerekir.
French Kiss’de dil çok fazla kullanılır. Bu yüzden de dilinizi kullanmaktan çekinmeyin ve rahat hissedin. Partnerinizi en iyi hissetmenin yolu tutkulu bir öpücük ve dilinizle onu tanımaktır. Bu da Fransız öpücüğü ile olur.


Fransızların meşhur ve ateşli öpücüğünü uygularken farklı yöntemlerle dilinizi partnerinizin ağzında ve dudağında gezdirin.
Bunu uzun bir süreli yapın ve dilinizin hızını siz ayarlayın. İster yavaş yavaş ister hızlı bir şekilde dilinizle onun dudaklarını yalayabilirsiniz.
Bu tamamen sizin elinizdedir. Hızını ayarlarken de partnerinizin dudaklarında ve dilinde en güzel keşfe çıkın.


Tutku dolu öpücük için partnerinizin dilini ara sıra yakalayın ve yalamaya başlayın. Aynı şekil de onun da bunu yapmasına izin vererek karşılıklı tutku dolu bir an yaşayın.
Öpüşürken hızlı olmanıza gerek yok. Dilinizi partnerinizin dudaklarında gezindirerek yavaş ve tutku dolu olun.

Fransız Öpücüğü
Fransız Öpücüğü

Kusursuz Öpüşmek

Fransız Öpücüğü kusursuz bir öpücüğün sırrıdır. Öpüşmek, genel olarak hem doğal olmalı hem de kendiliğinden olmalıdır. Adım adım olayı akışına bırakarak karşılıklı gevşeyin.


Kusursuz öpücüğün sırlarından biri de nefes kontrolünün çok iyi bir şekilde sağlanmasıdır. Sürekli nefes almak ve nefes kontrolü sağlamamak karşı tarafı rahatsız edebilir.

Ciddi bir ilişkiye ne kadar hazırsınız ?


Çiftler, birbirinin tepkisini çözdükten sonra daha kolay ve tutkulu olarak öpüşebilecektir. Uzun uzun öpüşürken partnerinizin boynunu ve omuzunu küçük küçük öperek nefes alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu