Cinsellik

Fetiş Nedir ? (Fetish)

Fetiş Nedir ? 13 Çeşit Fetish Türü

Fetiş Nedir ? Fetiş çeşitleri oldukça yaygın kitlede bulunmakla birlikte, her çeşit fetiş vardır. Fetişizm, kelime anlamı olarak bakıldığında cansız bir nesnenin ya da bir beden parçasının cinsel olarak arzulanmasıdır. Bu kelime modern çağda farklı bir kullanım için kullanılmaya başlamıştır. Eskiden ilkel toplumlarda fetiş daha çok tapınılan bir şey veya uğur getirdiğine dair kişilerin inandığı bir nesneydi. Şimdi de en ilginç 13 fetiş çeşitlerini inceleyelim.

Ayak Fetişi

Fetiş Nedir
Fetiş Nedir

Kişilerin cinsel çekimine sebep olan, ayak ve ayağın belirli bölümlerine olan ilgidir. Örneğin tırnak fetişi, topuk fetişi ve taban fetişi gibi birçok türleri vardır. Erkekler arasında bu duyuya ayak sever kişiler denilirken en çok erkekler tarafından ilgi odağı olmaktadır. Ayak fetişi olan kişiler ilgi duydukları ayağı yalamak, öpmek, koklamak gibi şeyler yaparak her türlü fantezilerini ayak üzerinde denerler. Bu da onların daha çok azgınlaşmasını sağlar ve cinselliğe olan ilgiyi arttırır. Özellikle ayak üzerine cinsel organını sürerek boşalmak isteyen erkekler yaygındır.

Aksesuar Fetişi

Fetiş Nedir
Fetiş Nedir

Karşı cinsin herhangi bir eşyasına karşı duyulan ilgi ve bu ilginin azgınlığa neden olması fetiş çeşitleri arasında olan aksesuar fetişidir. Karşı tarafa ait olan araba, oyuncak, şapka, diş teli, gibi pek çok eşyalara ilgi duyularak bunun üzerine fantezi kurabilirler. Örneğin arabası olan bir erkeğe karşı ilgi duyan kadın, onu en çok arabadayken arzular. Arabanın içinde farklı fanteziler deneyerek cinsel doyuma ulaşmak ister. Bu fetişin aslı karşıdaki kişiye ait olan nesnelerin kişinin cinsellik olarak uyarılmasını sağlar.

Irk Fetiş Nedir ?

Karşı cinsin kendisinden farklı olması, gözleri, ten rengi, yüz şekli gibi etmenlerin getirdiği fetiş türüdür. Kimi kadınlar farklı ırktan beğendikleri erkeklerin daha yakışıklı olduğunu düşünerek cinsel haz duyarken, erkekler de farklı ırktan olan bir kadına karşı cinsel istek duyabilir.

Şişman Kadın Fetişi

Bazı erkekler aşırı kilolu kadınlardan hoşlanırlar. Yani kilolu kadın gördüklerinde ona karşı duydukları cinsel haz, daha çok tatmin olma isteği gibi hisler uyanır.

Üniforma Fetişi

Fetiş Nedir
Fetiş Nedir

Üniforma fetişi olan pek çok kadın ve erkek vardır. Örneğin hizmetçi kostümü, lise kostümü, polis kostümü, asker kostümü, hemşire kostümü gibi pek çok model bulunur. Bunun için özel olarak üretilen fantezi kostümler bile mevcuttur. Bu üniformaların yanı sıra striptiz stili de ilgi çekmektedir.

Gıdıklama Fetişi

Kadın ya da erkek karşı cinsin gıdıklandığını görünce bundan haz duyabilir. Hatta onu gıdıklanırken görmek kişinin cinsellik bakımından daha ilgi çekici hale getirmesini sağlar. Bu yüzden de daha çok gıdıklar. Aynı şekilde gıdıklanan kişide de cinsel haz üst seviyeye gelebilir. Bu yüzden gıdıklanmaların ardından çoğu zaman ateşli bir sevişme gelir.

Facesitting Fetişi

Bu fetiş türünde kişi poposunu partnerinin yüzüne doğru getirerek onun yüzüne oturur. Bu haz biraz daha ileri boyuta taşındığında partnerinin yüzünde hafif hareketler ve git gel yaparak cinsel organını uyarmak ister.

Yiyecek Fetişi

Yiyecek fetişi olan kişi, yediği pek çok farklı şeyin vücutlarıyla temas etmesinden hoşlanmaktadır. Örneğin kadının veya erkeğin göbeğine konulan üzüm, zeytin gibi yiyeceklerin göbekten ağızla alınarak bunu partnerinin ağzına koymak da fetişin bir diğer parçasıdır. Ayrıca fetiş çeşitleri arasında partnerinin vücuduna çikolata, marmelat gibi ürünler sürerek, bunları onun vücudundan yalamak kişiye cinsel haz verir.

Bazı kişiler bu durumu uzatmak için daha çok zaman harcar. O an partnerinin tüm vücudunu yalamak cinsel ilişkiye girmeden önceki hazzın en güzel anlarından olarak değerlendiriliyor. Ön sevişmenin farklı bir versiyonu olarak da değerlendirilebilir.

Koku Fetişi

Karşı cinsin kokusunun kişiye cinsel çekim vermesi, koku fetişidir. Fakat bahsettiğimiz konu parfüm, kolonya ve güzel aromatik kokular saçan şeyler değildir. Bu bireyler koku fetişinde oldukça farklı kokulara karşı çekim hissederler. Örneğin adet kokusu, ter kokusu, parfüm kokusu, kadının iç çamaşırı, idrar kokusu gibi kokulardır.

Koltuk Altı Fetişi

Fetiş Nedir
Fetiş Nedir

Koltuk altının koklanması, koku fetişi alanına girerken, koltuk altının kıllı ya da kılsız olarak yalanması ve benzeri eylemlerin gerçekleştirilmesi türleridir. Fetiş çeşitleri arasında sıklıkla karşılaştığımız durumlardan olan bu fetiş türünde kişi, cinsel ilişki esnasında partnerinin koltuk altını yalarken bir yandan da partneriyle cinsel birleşme halindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu