Aşk ve İlişkiler

Evlilik Hayatını Güçlendirmek için Tavsiyeler

Evlilik Hayatını Güçlendirmek için Tavsiyeler

Evlilik başlığı en büyük şirketlerden birisidir. İki bekarın birleşerek bir çift olarak devam etmesi, hayatlarını, mutluluklarını, yastıklarını, anılarını, göz yaşlarını, vücutlarını, kokularını paylaşması ile başlayıp tartışmalarına ve küsmeleri ile devam edebilen büyük bir yaşam tarzına denir. Her evlilik aşkı öldürmediği gibi, aşk olmayan evliliklerde bile aşkın başladığını söyleyebiliriz. Evlilik hayatını güçlendirmek isteyen çiftlerimiz için uzmanların söylediklerini sizler için derledik.

Evlilik Hayatını Güçlendirmek İçin Akşam gün bitince Değerlendirmeler Yapılmalı

Karınız, kocanız, eşiniz, sevgiliniz veya siz akşam eve çok yorgun geliyor olabilirsiniz. Yapılması gereken en güzel şeylerden bir taneside gün içerisinde yaşamış olduğunuz mutlu veya üzüntü yüklü anıları birbirleriniz ile en az 15 dakika olacak şekilde paylaşmanız gerekiyor. Birbirinize gününüzü anlatırken ne anlatacağınızı düşünmek yerine, eşiniz konuşurken onun ne anlattığını anlamaya çalışmanız gerçekten daha önemli. Bu yöntem ile eşinizin bilmediğiniz davranışlarını ve kendinizdeki empati yöntemini de geliştirmiş olacaksınız.

Birlikte Geçireceğiniz Zamanları Birlikte Planlamalısınız

Yoğun bir iş veya sosyal yaşantınız olabilir. Aşırı yoğun zamanlar da eşinize vakit ayıramıyor ve vakit ayırmanız gereken zamanları eziyor olabilirsiniz. Birlikte geçireceğiniz zamanı önceden planlayıp ertelememek ve bu sürece duygusal bakmanız çok önemli. Uzaktan yapılan görüşmelerde sevgi sözcükleri kullanmak iki tarafında sevgiye dair bulunan özgüvenini arttırmasına olanak sağlar.

Evlilik Hayatını Güçlendirmek için Eşler Arasındaki Temas kesilmemeli

Evlilik Hayatını Güçlendirmek İçin temas

Temas konusunda azalmaya giden çiftlerin yüksek oranla evlilik bozulması yaşadığı resmi araştırmalar ile ispatlanmıştır. Eşiniz ile temas halinde bulunmanız iki tarafında beden ve ruh olarak doygunluk yaşamasına ve ilişkinin hormonel olarak dinç kalmasını sağlamaktadır. Bahsettiğimiz temas o kadar geniş çaplı ki sadece nesne transferinde eşyayı alıp verirken tenine dokunmanız bile yeterli olabiliyor. Aklımıza sadece seks gelmemeli.

İlişkide Yaşanan Krizlerin Yönetilmesi Oldukça Önemli

Evlilik Hayatını Güçlendirmek İçin kriz yönetimi
Evlilik Hayatını Güçlendirmek İçin kriz yönetimi

İlişkilerin cicim ayları geçtikten sonra birbirimizin bazı huyları dahil olmak üzere bir çok konu tartışma konusuna dönüşebilmektedir. Tartışma esnasında ve sonrasında asıl ihtiyacımız olan şey ise negatif bir durumda bulunmamak. Kendinizi doğru ifade edemiyorsanız veya karşınızdaki sizi doğru anlamıyorsa bunu dile getirmeniz çok önemli. Tartışma esnasında doğal olarak ses yükselmesi ve mimik değişiklikleri yaşarız. Öfkeliyken bağırıp çağırmak veya cevap verirken olabildiğince düşünerek yaparsak geri dönüşü olmayan yollardan kendimizi kurtarmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu