Manşet

Evde Yapılabilen 5 Doğal Maske Tarifi (1)

Evde Yapılabilen 5 Doğal Maske

Özellikle pandemi döneminde karşımıza çıkan sınırlamalar ile evlere tıkılı kalmış durumdayız. Büyük mağazalara gidip cilt bakım ürünleri alamadığımızdan dolayı evde yapabileceğiniz 5 doğal maske tarifi vereceğiz. Verdiğimiz Doğal Maske Tariflerinden kendinize uygun olanları düzenli kullanımlar ile elde edeceğiniz sonuçlardan sonra markaların pahalı maskelerine ihtiyacınız bile kalmayabilir.

Doğal Maske Tarifleri:

1- Çilekli Yoğurt Maskesi

Çilekli Yoğurt Maskesi
Çilekli Yoğurt Maskesi

Malzeme Listemiz:

 • 5 adet çilek
 • 2 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanış ve Uygulama Sırası:

Öncelik ile çilekleri ezmemiz gerekiyor. Sonra maske kabımıza koyduğumuz yoğurdun üzerine dökerek iyice karıştırın. Eğer malzemeleri iki kat fazla kullanırsanız maskenizin yarısını yiyebilirsiniz. Karışımı yüzünüze veya parlamasını istediğiniz cilt bölgesine kalın olmayan bir tabaka halinde iyice masaj yaparak sürün. 12-24 dakika arası bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Cildinizin parlaması ve derinin yenilenmesi bu kadar kolay.

2- Yulaflı ve Narlı Bal Maskesi

Yulaflı Narlı Bal Maskesi
Yulaflı Narlı Bal Maskesi

Malzeme Listemiz:

 • 1 su bardağı pişmemiş yulaf
 • 2 yemek kaşığı süzme bal
 • 2 yemek kaşığı ayıklanmış nar

Hazırlanış ve Uygulama Sırası:

Öncelik ile yulaf ve narı iyice ezerek karıştırın. Sonrasında balı ekleyerek son defa karıştırın. Bu maskemiz bekletilen maskelerden olmadığı için, maskeyi yüzünüze sürerken yavaş ve ovalayarak 2.5 dk boyunca yedirin. Sonrasında 30 ile 150 sn arası bekledikten sonra yüzünüzü durulamanız gerekiyor. Bu tarifimiz yüzünüzü ölü derilerden kurtarmak için hazırlandı.

3- Bal ve Salatalık Maskesi

Malzeme Listemiz:

 • 1 yemek kaşığı bal
 • 5 cm salatalık

Hazırlanış ve Uygulama Sırası:

Salatalığımızı püre haline getirdikten sonra kabımıza koyup, üzerine bal ekleyerek karıştırıyoruz. Yüzümüze ovalayarak sürdükten sonra 20 dakikalık bir süre bekletip soğuk bir su ile yüzümüzü durulamamız gerekiyor. Cilt sağlığına en çok etkisi olan maskelerimizden birisi olarak, Nemlendirici, temizleyici ve besleyici gibi özellikler barındırmakta.

4-Zencefilli Muzlu Bal Maskesi

Zencefilli Muzlu Doğal Maske
Zencefilli Muzlu Doğal Maske

Malzeme Listemiz:

 • Bir muzun yarısı
 • 1 tatlı kaşığı zencefil
 • 4 tatlı kaşığı süzme bal

Hazırlanış ve Uygulama Sırası:

Bütün malzemeleri tek bir ürüne benzeyecek kadar uzun süre karıştırın. Yüzünüze kalın olmayacak bir tabaka halinde sürmeniz gerekiyor. Maskenin cildinizde bekleme süresi 25 ile 35 dakika arasında, sonrasında maskeyi ılık bir su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskemizde cilt dengelemesi ve temizliği amaçlanmakta.

5- Yumurtalı ve Avokadolu Limon Maskesi

avakadolu yumurta
avakadolu yumurta

Malzeme Listemiz:

 • Bir Avokadonun yarısı
 • Bir yumurta akı
 • 2 tatlı kaşığı Limon suyu

Hazırlanış ve Uygulama Sırası:

Öncelikle kabımızın içerisine avokado kayup iyice ezelim. Sonrasında üzerine yumurtamızın akı ile limon suyunu ekleyip karışımı kıvama getirelim. İnce bir tabaka halinde yüzünüze masaj yaparak sürdükten sonra 25 ile 35 dakika arasında bekletip ılık su yardımı ile durulayalım. Bu maskemizdeki asıl amac cildi nemlendirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu