Cinsellik

Erkeklerde Cinsellik Yaşı

Erkeklerde Cinsellik Yaşı Kaça Kadardır?

Erkeklerde cinsellik yaşı, yaşın ilerlemesine bağlı olarak azalabilmektedir. Buradan bahsedilen asıl yaş durumu 70 yaş ve üstüdür.
Yaş ilerledikçe kadında da erkekte de azalma gösteren libido, erkeklerde daha geç yaşlarda başlamaktadır.
Dolayısıyla erkekler 70 yaşına geldikten sonra ereksiyon etkilenir ve azalma gösterir. Cinsellik, yalnızca haz ve zevk değil, aynı zamanda da çiftlerin arasını güçlendirmektedir.
Bazı ilişkilerde cinsellik vazgeçilmez bir unsurdur. Bu yüzden de cinsellik azaldığı zaman ayrılmalar ve boşanmalar seyir gösterir.

Erkeklerde Cinsellik Yaşı
Erkeklerde Cinsellik Yaşı


Erkeklerde cinsellik yaşı, ilerledikçe azalmakta ve performans düşmeye başlamaktadır. Cinsellikte kadınlarda östrojen ve erkeklerde testosteron hormonları düşüş gösterdiği zaman cinsel isteksizlik oluşmaya başlar.
Ayrıca yaşın ilerlemesi ile beraber cinsel uyarılmada sertleşme sorunu oluşmaya başlar. Bununla birlikte menide azalma olur.


Meni azalması başladığı zaman isteksizlik baş gösterebilir. Ancak bu gibi durumların tedavisi mümkün olduğu gibi, erkeklerde ve kadınlarda 70 yaşından sonra bile cinselliğe girdikleri bilinmektedir.

Erkeklerde 40 İle 50 Yaş Arasında Cinsellik

Erkeklerde bu yaş aralığında cinselliğe karşı ilgi azalmaz. Ancak uyarılma noktasında büyük bir çabaya ihtiyaç duyabilirler.
Bu yaş aralıklarında kan akışının yavaşlaması sebebiyle, eskisi kadar sertleşme olmaz. Bu durumun sekse engel olduğunu düşünen erkekler vardır.


Bunun yanı sıra boşaldıktan sonra tekrar sertleşmenin olmamasından korktuklarından dolayı kaçmak isterler.
Kullanılan ilaçlar, yaş ve hastalıklar olmadığı sürece cinsellik beyinde başlar ve bu da aktif bin cinsel hayat olması için ilk adımlardan biridir.


Bunun yanı sıra partneri okuduğu zaman gerekli şartlar sağlandığında daha sağlıklı bir cinsel hayat olabilir. Ayrıca bu yaş grubu erkekler, ustalık dönemlerindedir.
Bunun nedeni ise daha kontrolcü olmaları ve sadece sonuca ulaşmak değil, zevki doruklara kadar yaşamak isterler.

Erkeklerde Cinsellik Yaşı
Erkeklerde Cinsellik Yaşı

Erkeklerde 50 ile 70 Yaş Arasında Cinsellik

Bu yaş aralığında olan erkeklerin cinsel istekleri daha da artmaya başlar. Bunun nedeni hem psikolojik hem de orta yaş sendromu olarak bilinen yalancı etkidir.
Erkekler, bu dönemde çapkınlığa bile başlamaktadır. Sertleşme problemi, bu yaş aralıklarından kendini göstermeye başlayınca gece ve sabah sertleşmeleri neredeyse yok derecesindedir.

Eşi Hamile Olan Erkeklerin Cinselliğe Yaklaşımı

Erkeklerde Cinsellik Yaşı
Erkeklerde Cinsellik Yaşı

Erkek, karısının hamile olmasından dolayı libidosunda herhangi bir azalma durumu söz konusu olmaz.
Eşi hamile olan bir erkeğin, hamile eşine biraz daha anlayış göstermesi ve anlayışlı bir eş ve baba adayı olması gerekmektedir.
Baba adayı olan her erkek eşine karşı saygılı davranmalı ve ortaya çıkabilecek durumlara karşı daha anlayışlı olmalıdır.

Kadınlar Yatakta Ne Duymak ister?


Unutulmamalıdır ki gebelik dönemindeki kadınlar en hassas dönemdedirler. Ayrıca kadınlarda cinsellik yaşı, menopoz döneminde sona ermemektedir.
Kadınlarda da erkeklerde de libido, yaşa göre azalma gösterse de ileri yaşlara kadar çiftler arasında cinsellik gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu