Bilgi Arşivi

Çörek otu yağı ne işe yarar?

Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir ?

Süratli kilo verme yolları ortasında ismini sıklıkla duyduğumuz bitkisel yollardan biri olan çörek otu ile formunuzu korumak mümkün. İştah kapatmanın sağlıklı ve doğal formülleri ortasında geçen çörek otu, kilo sorunu yaşayan kimselerde görülen kabızlık meselesine da en tesirli tahlildir. Bağırsaklar üzerinde oluşan katılaşmayı önleyerek nem istikrarını düzeyli bir halde tutan çörek otu, kilo verirken de sıhhat için de en büyük yardımcılardandır. Bilhassa de karaciğer yağlanması oluşan şahıslardaki bu yağlanmayı en tesirli formda çözen çörek otu, böylece o bölgeyi temizlemiş olacağı daha süratli zayıflamaya da taban hazırlayacaktır.

Çörek otu Sağlıklı e doğal usullerle kilo vermenin yollarını arıyorsanız bir de çörek otu ile kilo vermeyi deneyin! Hem sıhhat için hem de zayıflamanızı kolaylaştırmak için güçlü bir yağ yakıcı nitelikte olan çörek otu yağını diyette tüketebilirsiniz. Aç karnına çörek otu yağının yararları neler? Konutta çörek otu yağı tanımı…

SABAH AÇ KARNA ÇÖREK OTU YAĞI İÇMENİN YARARLARI

Çörek otu yağı

Sabah uyandığınızda aç karnına 1 tatlı kaşığı ölçüsünde çörek otu yağı içilir ve 30 dk sonra kahvaltı yapılır. Orta öğünlerde tercih edilen yoğurt, ayran ve sütün içine de az ölçüde bu yağdan ek ettiğiniz takdirde tesirini kısa vakitte görebilirsiniz. Ayrıyeten uyumadan evvel 1 bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı çörek otu yağı döküp tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Doğal yollarla kısa vakitte kilo verdiğinizi fark edeceksiniz…

ZAYIFLATAN ÇÖREK OTU TANIMLARI

Çörek otu yağı

BİRİNCİ USUL:

Sabahleyin uyanınca yatağınızın yanında bulundurduğunuz masadan 1 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Lakin bu suyu içmeden evvel 1 çay kaşığı kadar çörek otu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklemeyi unutmayın!

İKİNCİ SİSTEM:

Bir su bardağına katılan 1 tatlı kaşığı toz tarçını bal ile karıştırın. 2 tatlı kaşığı çörek otu yağını ekleyip güzelce karıştırarak bu yağdan için. 30 dakika boyunca ağzınıza bir şey sokmayın.

Çörek otu yağı yapımı

Çörek otunu konutunuzda sağlıklı bir biçimde yapmak için 2 yemek kaşığı çörek otu tohumunu havanda yahut robotta ezin. Eczaneden satın alabileceğiniz 200 ml koyu renkli şişe için öğütülen çörek otunu koyup üzerine zeytinyağı ek edin. Ağzı sıkıca kapalı formda 1 hafta bekletip birkaç kez sallayın.

ÇÖREK OTU ZAYIFLATMADA Kİ TESİRİ NEDİR?

Kolay kilo verebilmek için süratli çalışır vaziyette olması gereken metabolizmamızın olağana oranla daha süratli ve tesirli çalışması için beslenme listesinde metabolizma suratını arttırmaya yönelik besinlerde yer vermeliyiz. Bu sayede hareket halinde olan bedeniniz daha kolay yağ yakımı sağlayacak ve daha süratli kilo vermiş olacaksınız.

Bedenin olduğunuzdan daha fazla kilolu görünmesine sebep olan ödem sorununu çörek otu yağı ile kolaylıkla atlatabilirsiniz. Nizamlı tükettiğiniz takdirde birinci birkaç hafta içinde süratle değişen kilo istikrarınızı fark edebilirsiniz.

Nizamlı kullanıldığı vakit bedenin süratle kendine gelmesini sağlayıp biriken fazlalık yağları çatır çatır yakacağı da göz gerisi edilemeyecek bir gerçektir. Çörek otunun kendisinin farklı yağının farklı şifa olduğunu göz önünde bulunduracak olursak; ham halini yemeklerde görebiliyoruz. Pekala yağını? Çörek otu ile kilo vermeyi denemek isteyenler için sizlere rehber olacak bilgiler! İşte çörek otu yağı ile kilo verme…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu