Aşk ve İlişkiler

Ciddi bir ilişkiye ne kadar hazırsınız ?

Ciddi bir ilişki konusu yeni bir birlikteliğe başlamadan evvel temennilerinizden ve bu mesullüğü almak isteyip istemeyeceğinizden emin olmalısınız. Bu sayede hakikat beşerle karşılaştığınızda kararsız edeceğiniz bir nokta kalmayacaktır.

Pekala, Ciddi bir ilişki için hazır mısınız?

Bazen asıl zamanda asıl yerde olsanız da çevrenizde beğenebileceğiniz beşerler olsa da aşka hazır değilseniz,

bir alakaya başlayamazsınız.

Pekala, hazır olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Kafanızdaki kararsızları denetlemelerinizle netleştirebilirsiniz…

Fedakarlığa hazırsanız

Herkesin yaşamdaki birinci önceliği kendisi olmalı, bu konuda şüphe yok. Lakin aşk bazen fedakarlığı, hoşlandığın şahsı kendinden çok düşünmeyi gerektirebiliyor. ‘Biz’ değil ‘ben’ lisanını konuşuyorsanız ve bundan bırakmaya gayeniz yoksa ehemmiyetli bir iletişimden bir süre daha uzak durabilirsiniz.

Ciddi bir ilişki
Ciddi bir ilişki

Ciddi bir ilişki için Diğer kimseye lüzumunuz yok

Yaşamınızda şad olduğunuz bir noktaya geldiyseniz ve değişik birine fukaralık dinlemiyorsanız ehemmiyetli bir alakaya hazır olabilirsiniz. Pek çok insan her zaman olarak onları bitirmek için değişik birini arıyor. Kendinizi bitirdiğiniz bir noktaya geldiğinizi seziyorsanız, ehemmiyetli bir iletişim kurmak için yetersizsiz bir noktadasınız demektir.

Kendinize emanetiniz bütünse

Uzun vadeli bir münasebet kelam mevzusu olduğu müddet özgüven bedelli bir etmendir. Kendinize güvenmezseniz diğer birine de güvenemezsiniz. Güvensizlik duygusu da alakayı ileriye taşımanıza mani olacaktır.

Bekar olmaktan mutsuzluk dinlemiyorsanız

Bu husus, değişik birine lüzum dinlememekle beraber ilerliyor. Bekarsanız ve bundan zevk alıyorsanız, yaşamınızda çok muntazam bir yerdesiniz demektir. Kendi başınıza yemek yemeye gidebiliyorsanız ve bundan nefret etmiyorsanız ya da haftasonları dostlarınızla sinemaya gitmeyi beğeniyorsanız, muhtemelen bir iletişime hazırsınız demektir. Hiç kimseye güvenmeden kendi yaşamınızı yaşayabilirsiniz, bu da pes etmeden sağlam bir iletişime yatırım yapabileceğiniz anlamına kazanç.

Ne aradığınızı öğreniyorsanız

Herkesin yaşamı süresince yanlış insanları ‘doğru’ olarak gördüğü devirler olmuştur. Tüm bu insanları tanımak tecrübe olur ve en sonunda ise ne aradığınızı bütün anlamıyla farkına varırsınız. Yaşamınıza ‘yanlış’ insanları sokmayı vazgeçip, sizin için doğrunun ne olduğunu öğreniyor, sizi sevinçli edecek alakanın nasıl olacağının farkındaysanız ehemmiyetli bir iletişime hazırsınız demektir.

Yahut aramayı büsbütün vazgeçtiyseniz

Bu konuyla alakalı söylenmiş çok güzel bir kelam vardır: ‘Aramayı vazgeçtiğinde bulacaksın birtakım şeyleri!’ Aşk da o ‘bazı şeyler’den bir tanesi. Ne müddet ki aramayı vazgeçersiniz, o müddet en güzeli kazanç sizi bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu