Diyetler

Ceviz suyu diyeti nasıl yapılır?

Ceviz suyu diyeti

Diyet yaparken birden fazla insan çok az yemek yiyerek bağışıklık sistemini zayıflamasına neden olur. Böylelikle hastalıklara karşı beden direncini azalır ve çok çabuk hastalanır. Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken vitamin ve mineral bakımından güçlü, daha hafif besinlerin tüketilmesine ihtimam gösterilmelidir. Besinlerin gerçek kombinasyonla ve yanlışsız pişirme formuyla tüketerek diyet listeleri oluşturulmalıdır. Ceviz suyu ise, bedenin günlük muhtaçlığı olan besin pahalarını en doğal ve sağlıklı formda aldıktan sonra destekleyici kür olarak güne başlarken ya da gün içinde tüketilebilmektedir. Ceviz suyu diyetinin sıhhate olan yararları ise şöyledir:

Ceviz suyu diyeti ile sağlıklı ve zinde bir beden için doğal eserlerle beslenilmesi, bununla birlikte bitkisel kürlerin hazırlanması tavsiye edilmektedir. Doğal ve meskende hazırlanan bitkisel tarifler, daha kalıcı kilo vermeye yardımcı olurken birçok hayati hastalığın oluşmasına mahzur olmaktadır. Ceviz suyu da bitkisel zayıflama formülleri ortasında en çok tercih edilendir. Ceviz suyu, süratli ve kalıcı kilo vermeyi sağlarken yüksek kolesterolü olağan düzeyine indirerek kalp ve damar sıhhatini korumaktadır. Epey kolay hazırlanan ceviz suyu, her sabah aç karnına tüketilmesi önerilmektedir.

Ceviz suyu diyeti
Ceviz suyu diyeti

Ceviz suyu diyeti nasıl sağlıklı kilo verdirir ?

Ceviz suyu, kan şekerini dengelemektedir. Bundan ötürü ani acıkmaların önüne geçer ve öğünlerde denetimsiz yemek tüketiminin önüne geçer.

Yüksek protein içeren ceviz suyu, uzun mühlet tok tutarak gün içinde daha çok yemek yeme gereksinimini kısmen azaltır.

Yüksek besin kıymetlerine sahip olan ceviz suyu, diyet yaparken çok sık meydana gelen vitamin ve mineral eksikliğini engelleyerek bedenin günlük gereksinim duyduğu besin bedellerini karşılamaktadır.

Bedenin muhtaçlığı olan vitamin ve mineralleri karşıladığından bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı beden direncini arttırmaktadır.

Yanlış beslenmeden kaynaklı bedende biriken ödemin kısa müddette atılmasını sağlamaktadır. Şişkinliği azaltarak kilo verme sürecini hızlandırır.

Karın ve basen bölgesindeki yağ oranını dengeleyerek karın ve basen bölgesinin daha çabuk incelmesini yardımcı olur.

Sindirim sistemini düzenleyerek bağırsakların daha nizamlı çalışmasına yardımcı olur. Kabızlıktan kaynaklı meydana gelen şişkinliğe uygun gelir.

Kan deveranını hızlandırarak yüksek kolesterolün düşmesini sağlar. Kalp ve damar sıhhatini koruyarak kalp krizi riskini azaltmaktadır.

Ceviz suyu diyeti CEVİZ SUYU DİYETİ NASIL YAPILIR?

Ceviz suyu, muhakkak bir diyet ve spor programına bağlı olarak destekleyici bir kürdür. Yani diyetin daha çabuk sonuçlanması, daha kalıcı kilo vermek için sabahları aç karnına kahvaltıdan 20-25 dakika evvel içilmesi tavsiye edilir.

CEVİZ SUYU NASIL HAZIRLANIR?

1 ya da 2 adet bütün ceviz geceden 1 bardak suyun içine atılır ve tüm gece bekletilir. Sabah olunca aç karnına içilir. Gün uzunluğu tokluk hissi vererek bağırsakların daha süratli çalışmasını sağlayarak bedendeki ödemin atılmasına yardımcı olur.

SARIMSAK VE CEVİZ SUYU KÜRÜ İLE ZAYIFLAMA

1 bardak suyun içerisine 2 adet ceviz ve 1 diş sarımsak atılarak gece uzunluğu bekletilir. Sabah uyanınca kahvaltıdan 20-25 dakika evvel su içilir ve ceviz ve sarımsaklar kesimler halinde yutulur. Sarımsak ve ceviz, bedendeki iltihap ve enfeksiyonların sökülmesine yardımcı olarak kilo vermenin yanında bağışıklık sistemini de korumaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu