Bilgi Arşivi

California Cevizi Nedir ?

California Cevizinin Faydaları ve Zararları

California Cevizi engin nebat bazlı omega-3 ALA 2.5 gr / 28 gr kaynağı olan California Cevizinin ana yararlarını göstermek için cümbüşlü bir yol. ALA, insan bedeni tarafından sadece beslenme yoluyla sağlanabilen; kalp sıhhati, beyin sıhhati ve sıhhatli ihtiyarlama ile ilişkilendirilen esas bir gıdadır.

kaliforniya cevizinin faydaları 28 gramlık bir porsiyon ceviz; nebat bazlı protein 4 gr ve lif 2 gr kapsar, ayrıca iyi bir magnezyum kaynağıdır. Ceviz, aynı zamanda iyi bir B6 vitamini 0.2 mg / 28 gr ve harikulade bir bakır 0.45 mg / 28 gr ve manganez 0.1mg / 28 gr kaynağıdır. Bunların tümü, bağışıklık sisteminin meselesiz işlemesine katkıda bulunur.

California Cevizi

California Walnut Commission Beynelmilel Kıdemli Marketing Direktörü Pamela Graviet, “Geçen sene ‘3’şöhret Eforu’ kampanyası nedeniyle,

dünya çapında fantastik bir coşku vardı ve bunu 2021’de daha da büyük bir ölçekte tekerrür yapmaktan coşku dinliyoruz” dedi ve ilave etti: “Bu kampanya, harcayıcıların bir avuç cevizle genel beslenme kumpaslarını ne kadar basit iyileştirebileceklerini andırdırıyor ve bunu basitleştiriyor.”

Kampanyada, tüm ülkelerde gösterilmiş bir video da dahil olmak üzere, muhtelif bağlantı vasıtaları kullanıldı. Her ülkedeki influencer’lar tarafından geliştirilmis tarifler,

harcayıcılara esin vermek için dünya çapında paylaşılacak. Kampanyada dijital ve sosyal medya, blog gönderileri, müsabakalar, yemek tarifleri için ipuçları ve püf noktaları, basit yemek tarifleri ve tanıtımlar yer aldı.

California Cevizi

Nebat bazlı Omega-3 ALA arttaki bilim

Tam omega-3’ler sıhhate verimlidir, bu sebeple bu iyi yağları muhtelif kaynaklardan alabilmek ehemmiyetlidir. Omega-3 ALA 2.5 gr / 28 gr içeriği ehemmiyetli miktarda yüksek olan tek kuruyemiş olarak, perhizinize daha fazla ALA almanın en basit yollarından biri, ceviz harcamaya başlamaktır.

ALA ve Kalp Sıhhati

California Cevizi Advances in Nutrition tarafından yapılan bir çalışma; aynı EPA ve DHA’ya odaklanan çalışmalarda görülene eş olarak, ALA’nın kalp sıhhatini iyileştirmeye dayanakçı olabileceğini ortaya çıkardı.

Literatür taraması, inme ve kalp krizi dahil olmak üzere kardiyovasküler hastalıkların ilk ve ikincil önlenmesinde ALA’nın potansiyel verimini gösteren ispatlar sağladı.

Journal of Nutrition’da yayınlanan muayenehane bir araştırmaya göre; ceviz gibi besinler harcanan omega-3 ALA zengini bir perhize sahip olmak, anti-inflamatuar tesirler yoluyla kalp hastalığı tehlikesini eksiltmeye dayanakçı olabilir.

kaliforniya cevizinin faydaları Ümit veren mevcut bilgiler göz önüne alındığında, ALA’nın kardiyovasküler hastalık tehlikeyi üzerindeki tesirlerini sarihliğe kavuşturmak ve kalp sıhhatine bereket sağlaması için harcanması gereken ALA ölçüsünü tanımlamak için, iyi hakimiyet edilmesi gereken muayenehane çalışmalara gereksinim vardır.

ALA ve Beyin Sıhhati

Progress in Lipid Research’te yapılan bir çalışma, ALA’dan oluşan omega-3 DHA’nın doku seviyelerini değerlendirdi, ve birkaç ehemmiyetli belirti bildirdiler. Birincisi; ALA’nın bazı gidişatlarda EPA birleşimine yol açması ve özellikle beyindeki DHA seviyelerine katkıda bulunabilmesiydi.

Muhtelif çalışmalardan elde edilen belirtiler, perhiz ALA’nın, daha yüksek ALA seviyeleri en az 1.2 gr harcandığında insan bedeninin gereksinim dinlediği DHA’yı sağlayabildiğini göstermektedir. İnsanlarda ALA’dan EPA ve DHA birleşiminin değerlendirilmesi, kan seviyesi ölçümleriyle hudutludur.

Bu çalışmadan elde edilen netice; mutasyon süreci süresince ALA’nın beyin gibi ehemmiyetli dokulardaki DHA seviyelerinin korunmasında rol oynayabileceğidir. Bu sürecin insan bedenine olan tesirlerini tamamen kavrayabilmek için, daha fazla bilimsel araştırma ve çalışmaya gereksinim vardır.

Güzel ve Sıhhatli İhtiyarlama

California Cevizi American College of Cardiology’de 2020 yayınlanan bir çalışma, deniz veya nebat bazlı omega-3’ler bakımından zengin besinlerin kumpaslı tüketimi ile kalp krizi geçiren fertler arasındaki vefat tehlikesini araştırdı.

Buna ek olarak, Akdeniz perhizinin yararlarını araştıran en büyük muayenehane çalışmalardan birinde yapılan araştırmalar, yüksek kalp tehlikeyi olan ve yüksek balık perhizini perhiz ALA ile bitiren yaşlı İspanyol fertlerde, 55-80 yaş arası tüm sebeplere bağlı vefat tehlikesinin eksildiğini göstermiştir.

Özellikle, ALA’dan günlük kalori alımının en az %0.7’sini harcayan katılımcılarda, tüm sebeplere bağlı vefat tehlikeyi %28 oranında eksilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu