Cilt Bakımı

Buhar Banyosu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Buhar Banyosu Siyah Nokta Temizleyicisi

Cilt bakım uzmanları, siyah nokta temizleme için buhar banyosu yapmanın önemli olduğunun altını çizmektedir. Cildimiz, her hafta bakım isteyen bir yapıya sahiptir.
Bu yüzden rutin cilt bakımı yapmak yaşlanmayı geciktirerek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Cildinizin ölü derilerden arınması ve gözeneklerde biriken kalıntıların temizlenmesi için yüksek ısıya ihtiyacınız vardır.
Ama bunun için sıcak suyu cildinize tutmak yanma olayını gerçekleştirdiği için bu yöntem tercih edilmektedir.

Buhar Banyosu
Buhar Banyosu

Buhar Banyosu Yüze Nasıl Yapılır

Buhar banyosu yapan kişiler başlamadan önce mutlaka ciltlerinin temiz olmasına dikkat etmelidir. Bunun için öncelikle cildinizi ılık bir su ile yıkayın. Ayrıca cildinizde herhangi bir makyaj kalıntısı olmamasına dikkat edin. Daha sonra yapım aşaması için size gerekli olan malzemeler derin ve büyük bir kâse, havlu ve kaynamış sudur.

  • Suyu kâsenin içine dökün
  • Yüzünüzü bu kâseye yaklaştırın ve buharın yüzünüze gelmesini sağlamış olun
  • Havlu bu esnada başınızın üstünde olmalıdır (yani havluyu kaseyi de saracak şekilde kafanıza örtün ki buharı daha sağlıklı bir şekilde alın)

Evde Buhar Nasıl Yapılır

Buhar suyu hazırlamak için ketıla ya da bir tencereye su koyarak suyu kaynatın. Suyun 2 litre olmasına mutlaka dikkat edin. Buhar suyu hazırlamak istemiyorsanız da buhar makinesi ile aynı işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Cildinizi buhardan önce yıkadığınız zaman deri soyucu olan herhangi bir ürün ile yüzünüzü yıkamayın.

Bunun dışında sert bir sabunla da yıkamanız uygun değildir. Buhar esnasında cildinizin tahriş olmasını istemiyorsanız yumuşak bir temizleyici ile temizleyin ve havlu ile hafif bir şekilde dokunarak kurulayın.

Yüze Buhar Banyosu Sonrası Ne Yapılmalı

Buhar Banyosu
Buhar Banyosu

Yüzünüzü buhar banyosu yaptıktan sonra, siyah nokta temizleme işlemine geçebilirsiniz. Sizin için hazırlamış olduğumuz maskeler sayesinde cildiniz siyah noktalardan arınmış olacak. Öncelikle buharla yapılan cilt banyosundan sonra kesinlikle makyaj yapmamalısınız.

Çünkü gözenekleriniz açıktır ve makyaj cildinize zarar verir. Dolayısıyla yüze buhar banyosu sonrası ne yapılmalı diye soruyorsanız bu sorunun cevabı oldukça basit. Sitemizde size uygun siyah nokta temizleme maskelerinden birini seçin ve onu uygulamaya başlayın.

Cildinizi sıkılaştıran bu kürler sayesinde gözenekleriniz küçülmeye başlar. Ama bu uygulamayı rutin olarak her hafta yapmanız önerilir. Çünkü cildimiz oldukça hassastır ve her zaman bakıma ihtiyacı vardır.

Yorgunluktan solgun görünen ciltler için cilt bakımı oldukça önemli bir yer tutar. Özellikle siyah nokta temizleme işlemi yapmayanlar için bu durum daha da kötü bir görünüm sağlar.

Buhar Banyosu Faydaları

  • Cildinizdeki gözenekleri açarak siyah noktalarınızı temizlemeye yardımcı olur
  • Toksinler akne ve sivilceye neden olduğu için yüze buhar yapmak bu cilt enfeksiyonlarını temizler
  • Yüz kaslarınızı rahatlatırken, stresten kaynaklanan yorgunluğu atar
  • Kan dolaşımının artmasına yardımcı olur
  • Yağlı ciltler için oldukça faydalıdır
  • En doğal ve kolay bir cilt temizleme uygulamasıdır
  • Kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu