Spor

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri Zayıflatır Mı?

Basen eritme hareketleri, bölgesel olarak incelmenizi sağlayarak formunuza kavuşmanızı sağlar. Göbeğiniz, kalçanız bacaklarınız gibi yerleri eritmek için öncelikle sitemizde bulunan egzersizleri yapın. Ayrıca hızlı kilo verme ile ilgili olan yazılarımıza da göz atmayı unutmayın.

Basen Eritme Hareketleri
Basen Eritme Hareketleri


Basenlerinizi eritmek istiyorsanız sizler için oldukça iyi hareketler derledik. Bunları yaparak kısa bir süre içerisinde basenlerinizi inceltebilirsiniz.
Unutmayın ki bu hareketleri yaparken her gün ya da haftada 3 defa düzenli aralıklarla yapmanız gerekmektedir.
Günde sadece 20-30 dakikanızı ayırarak güzel bir forma kavuşun ve istediğiniz kıyafetleri giyin. Ayrıca egzersiz yapmak, sağlığınız için de olumlu etkiler yaratmaktadır.


Unutmayın ki egzersizlere başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapın. Isınma hareketlerinden sonra da bu egzersizlerin her birini 10 kez tekrarlayın. 3 set halinde de devam edin.

Squat Yaparak Formda Kalın

Evde egzersiz yaparak kilo vermek mümkündür. Basenlerinizi eritmek için öncelikle düz bir zemin üzerinde ayakta durun.
Ayaklarınızı omuz hizasında açın ve ellerinizi de belinize koyun. Daha sonra da dizlerinizi kırın, kalçanızı da dışa doğru çıkarın.Yapabildiğiniz kadar aşağıya doğru çömelin ve çömeldikten sonra kalkın ve ilk pozisyonunuzu tekrar alın.
Bu egzersizi yaptığınız zaman kollarınızı öne doğru uzatarak ya da 1-2 kiloluk dambıllarla da yapabilirsiniz.


Squat hareketini düzenli ve uzun süreli olarak yaptığınız zaman basenlerinizin eridiğini, ayrıca kalçalarınızın da yuvarlak bir forma dönüştüğünü göreceksiniz.

Basen Eritme Hareketleri
Basen Eritme Hareketleri


Bacak Kaldırma Egzersizi
Yere yan bir şekilde uzanın ve altta kalan kolun dirseğiniz bükün. Üstteki elinizi belinize koyun. Daha sonra da her iki bacağınızı dümdüz olacak şekilde uzatın.
Üstte olan bacağınızı yukarıya doğru kaldırın ve tekrar diğer bacağınızın üzerine koyun.

Bu bacağı 10 defa yaptıktan sonra, diğer bacağa geçin ve onu da aynı şekilde 10 defa yapın. Basen eritme hareketleri içerisinde olan bu egzersiz, aynı zamanda bacaklarınızı da forma sokar.

Kuş ve Köpek Hareketi

Düz bir zeminin üzerine dizleriniz ve dirsekleriniz üzerinde durun. Karın kaslarınızı bu şekilde sıkıp bırakın ve sağ bacak sonra da sol bacağı gerin. Daha sonra da bel hizasındayken kaldırıp indirin.
Bu egzersizi yaptığınız zaman çalıştırdığınız bacağı mümkün olduğu kadar yukarı doğru kaldırmaya dikkat edin.

Lunge Egzersizi

Lunge egzersizi yaptığınızda iki ayağınızın da parmak uçlarının karşı tarafa bakmasına ve ayrıca da ayaklardan birinin önde, diğer ayağın da arkada hizalı bir şekilde durmasına özen göstermelisiniz.
Bu egzersizi yaptığınız zaman ellerinizi iki yana yani belinize koyarak statik bir pozisyonda aşağı yukarı şekilde hareketler edin ve oturup kalkın.

Deadlift Hareketi

Basen Eritme Hareketleri
Basen Eritme Hareketleri

Deadlift egzersizi, oldukça etkili egzersiz yöntemlerinden biridir. Ayaklarınızı omuz hizası açıklığında açın ve ayakta o şekilde durun. Daha sonra da kollarınızı aşağıya doğru indirin.
Tüm vücudunuzu hareket ettirerek ayak parmaklarınıza doğru eğilin ve kalkın.


Bu kısımda dikkat etmeniz gereken kurallardan biri duruşunuzda oluşacak olan s pozisyonudur. Bu pozisyonu bozmamanız gerekir.
Bunun yanı sıra, kalçanızı ve dizlerinizi de zorlanmadan esnek olarak hafif bir şekilde kırın ve öne doğru eğilin.

Bacak İnceltme Hareketleri


Bu egzersizi yaptığınız zaman daha çok bacağınızın arka kasları ve kalça kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Bu sayede de Basen eritme hareketleri içerisinde etkili olan deadlift egzersizini uygulamıuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu