Cinsel Sağlık

Bakire Olmadığım Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı

Kızlık zarı muayenesi haricinde, bir kadına dışardan bakıldığı zaman bakire olup olmadığı kesinlikle anlaşılmaz. Bunun anlaşılması için mutlaka bir doktora muayene olunmalıdır. Ayrıca Kızlık zarının bozulması, bir kadının vücudunda herhangi bir uzvu değiştirmez.

Kızlık Zarı Muayenesi

Zar muayenesi, bir jinekolog tarafından yapılarak oldukça basit ve ağrısız bir şekilde yapılan bir muayenedir. Bunun için herhangi bir alet kullanılmaz ve yapılan işlem, vajina dudakları hafif bir şekilde çekilir ve bu şekilde kızlık zarı görülebilir. Kendi kendine kızlık zarı muayenesi olmaz ve bu durum netlik kazanmaz.

Bakire

Kızlık Zarı Bozulunca Dışardan Fark Edilir Mi?

Kızlık zarı, yapı itibariyle vajinanın içinde kalan bir bölgededir ve iki cm içerde kalır. Dolayısıyla kızlık zarı dışardan kesinlikle görülmemektedir. Kızlık zarı muayenesi yapılırken, vajina iç dudakları yanlara doğru aralanır ve kontrol edilir. Alanında uzman doktorlar tarafından kesin sonuca varılabilir.

Ailem Bekaretimin Bozulduğunu Anlar Mı?

Toplumumuzda oldukça önemli bir yere sahip olan kızlık zarının bozulması, bekar kadınlar için büyük ayıp kabul edilmiştir. Kadınlar, gizli bir şekilde ilişkiye girilerek bu durumu ailelerinden gizlemek zorunda kalıyorlar. Jinekoloğun yaptığı bir muayene sonucunda bakire olup olmadığı ortaya çıkan kadın, bu durumun ailesine ve dışarıya sızdırılmasına izin vermiyorsa bu oldukça normaldir. Yani Jinekoloğa muayene bulgularının açıklanması istenmiyorsa bu istek karşılanmalıdır. Çünkü bu durum hasta hakları ve insan hakları çerçevesinde olup, rahat bir şekilde bu haktan yararlanabilirsiniz.

Bakire

Kızlık Zarıyla Sürtünme

Kızlık zarı olan ve henüz cinsel ilişkiye girmeyen bakire bir kadın cinsel ilişkiye girmeden sadece erkeğine sürtünebilir. Ayrıca sürtünme ve mastürbasyon gibi buna benzer durumlarda herhangi bir kanama durumu vb. olursa mutlaka jinekoloğa görünülür.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

Öncelikle kesin sonuç için mutlaka cinsel ilişkiye girmiş olduğunuzu ve vajinadan kan gelmesi en büyük etkendir. Ayrıca diğer belirtiler arasında uzun süreli olan ağrılar ve sızılar olur. Ara ara gelen kahverengi ve lekeler de bunun belirleyici olabilir.

video kaynak

Esnek Kızlık Zarı

Kadında esnek kızlık zarı da olabilir. Fakat ilişki esnasında herhangi bir kan gelmez. Bu yüzden de eğer merak ettiğiniz şeyler de varsa ve cinsel ilişkiye ilk defa girerken kan gelmiyorsa bir jinekoloğa görünmekte büyük bir fayda vrdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu