Manşet

Bağışıklık Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Bağışıklık Sistemi

Bağışıklık sistemi kısaca vücudumuza dış yollardan gelen zararlı madde, virüs ve mikrop gibi bütün etkilerden bizi koruyan bir sistemdir.

Bağışıklık sisteminizin çok kuvvetli olması bazı hastalıklara karşı kesin çözüm olmasa da, bu hastalıklara yakalanınca olabildiğince hafif bir şekilde geçmesini ve kısa sürmesini sağlayabilir.

İş, Ev ve sosyal yaşantımızda virüsler, hasta eden maddeler, bakteriler ve mikroplar gibi birçok negatif etkenle vücudumuz karşı karşıya kalabilmektedir.

Bağışıklık Sistemi

 

Bağırsak sıhhatini güçlendirmek için Konumuzu Ziyaret Edin

 

Sistemimiz tam da bu konuda bize ihtiyacımız olduğu gücü verdiğinden dolayı, uzun ve sağlıklı bir ömür için başıklık sistemimizin ne kadar önemli olduğu, nasıl çalıştığı, nasıl güçlendirildiği gibi önemli konulara değineceğiz.

Bağıklık sistemimizin çok ayrı bir çalışma sistemi bulunmakta. Hafızaya sahip olan bu güçlü muhafızımız, belli başlı organlarda daha güçlü halde bulunduğundan vücuda giren zararlı etkenler ile savaşırken antikor üretir.

Bağıklık sistemi için öneriler
Bağıklık sistemi için öneriler

Üretilen antikorlar vücudumuzda bize ait olan sağlıklı bakteri ve organlarımıza sorun çıkarmadan zararlı maddeleri temizler. Hafızaya sahip olması, daha önce savaşmak zorunda kaldığı ve yenerken kullandığı stratejileri aynı rakibe karşı daha erken kullanmasını ve daha gelişmiş olmasını sağlar. Bağışıklık sistemi yabancı maddelere duyarlı bir şekilde çalıştığından ne kadar güçlü olursa, tanımadığı yeni tip virüs ve bakterilere karşı o kadar hazırlıklı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu