Saç Bakımı

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Badem Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem yağı, E vitamini bakımından oldukça zengin bir üründür. Badem yağı ile saç bakımı, temiz saça masaj yoluyla uygulanan bir yöntemdir. Banyodayken saç kremine 1 çay kaçığı olacak şekilde eklenerek kullanılabilir.

Şampuana veya saç kremine uygulanmasının nedeni, aslında bu ürünlerin zararlı maddelerinden doğan etkilerin azaltılmasından ileri gelir. Bu şekilde hem saçlarınız güçlenir hem de saç bakım yağı sayesinde olumlu etkiler alırsınız.

Badem Yağı ile Saç Bakımı
Badem Yağı ile Saç Bakımı

Badem Yağının Saça Faydası Nedir?

Badem yağı, eskiden beri saçlar için kullanılan bir soğuk pres yağ çeşididir. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu yağı, erkekler de kullanmaktadır.

Kozmetik ürünler kullanmak istemeyen kişiler, organik badem yağı kullanımı sayesinde saçlarına zarar vermeden bakım yapar. Tüm bakımlar arasında kolay yöntemlerden biri olan bu kürü mutlaka denemelisiniz.

Badem yağının saça faydası;

  1. Masaj yoluyla uygulanan badem yağı, saç diplerinde kan akışının hızlanmasını sağlar. Bu nedenle de saçlar daha hızlı uzamaktadır.
  2. Badem yağında birbirinden farklı yağ asitleri bulunur. Bu özelliği ise saçları nemlendirerek daha yumuşak ve parlak bir görünüm sağlar.
  3. Badem yağı saç bakımı, özellikle kuru saçlar için uygulanan bir yöntemdir
  4. Kepek oluşumunun önüne geçer. Eğer saçlarınızda kepek problemi varsa haftada 1 defa badem yağı uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı ile Saç Uzatma

Badem Yağı ile Saç Bakımı

Saçların dolaylı yollardan uzamasını sağlayan badem yağı, içerisinde bulunan vitaminler sayesinde saçı besler. Özellikle içeriğindeki A, B ve E vitaminleri, saç diplerini besler. Sonuç olarak sağlıklı saçlara kavuşmuş olursunuz.

Düzenli olarak kullanımı durumunda kırık oluşumunu engeller. Kırık oluşumu olmayan saçların da sürekli kesilmesine gerek yoktur. Sağlıklı saç uzatma yöntemleri olan bu kür sayesinde kırık olmadan saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Badem Yağı ile Saç Bakımı
Badem Yağı ile Saç Bakımı

Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır. Vücutta olan eksik vitamin veya minerallerden dolayı saç problemleri de ortaya çıkabilir. Bunu önlemenin en önemli yolu, öncelikle doktora giderek vücudunuzda demir eksikliği gibi tahlilleri yaptırmanız önerilir.

Eğer demir eksikliğiniz varsa, saç dökülmeleri, saç kırılması, saçın cansız olması gibi sorunlar olasıdır. Doktorun tavsiye ettiği tedavi yöntemiyle beraber artık saçlarınıza da bakım yapabilirsiniz. Çünkü vücudumuz gibi saçlarımızın da gerekli bir bakıma ihtiyacı vardır.

Badem Yağı Uygulama Yöntemleri

Badem yağı saç bakımı, diğer saç bakım yağlarına oranla daha kolaydır. Badem yağı, tek başına saç için yeterli bir yöntemdir. Çünkü badem yağı uygulaması hem doğal bir yöntemdir hem de bulunması oldukça kolaydır. Piyasada sürekli bulabileceğiniz bu ürünün nasıl uygulandığına bir bakalım.

Badem yağı uygulama yöntemleri;

  • Hafif nemli saçlara badem yağı sürüldükten sonra tüm saça yedirilir
  • Saça yedirilen badem yağıyla saç diplerinize masaj yapın
  • Bekletme süresi 40 dakikadan fazla olmamalıdır
  • 40 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulamaya başlayın
Badem Yağı ile Saç Bakımı
Badem Yağı ile Saç Bakımı

Eğer saçınızı durulamak istemediğiniz badem yağı saç bakımı istiyorsanız da uygulamanız gereken yöntemler oldukça basittir. Duştan sonra temiz saçlarınızın uçlarına elinize almış olduğunuz bir miktar badem yağını uygulayın.

Saçlarınızın bu şekilde kurumasını bekleyin. Uyguladığınız bu yöntem, kırık oluşumunu engeller. Kepekle başınız dertteyse yine saç diplerinize masaj yaparak badem yağı uygulaması ile 30 dakika bekletin. Daha sonra da saçlarınızı durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu