Spor

Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak İnceltme Hareketleri Etkili Midir?

Bacak inceltme hareketleri, bacaklarınızı incelten ve dolayısıyla da kilo vermenizi hızlandıran hareketlerden biridir.
Hareketsiz yaşam tarzı süren kişiler egzersiz yaparak kolay bir şekilde formlarına ulaşabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey evde egzersiz yaparak kilo vermek.


Bacaklarınız vücudunuzun form durumlarını en fazla belli eden bölgeler olduğu için kadınlar tarafından en sık sorun edilen bölgelerden biridir.
Erkekler tarafından da bacak egzersizleri sıklıkla tercih edilmektedir. Hem fit bir vücut hem de kas yapmak için mutlaka egzersiz yapılması gerektiğini bilirler.

Bacak İnceltme Hareketleri
Bacak İnceltme Hareketleri


Fitness ve Pilates hareketleri, insanların bölgesel olarak zayıflamalarını sağlarken aynı zamanda oldukça düzgün bir fiziğe sahip olmalarına da sebep olur.


Ev ortamında kolay bir şekilde yapılan bu egzersizler sayesinde siz de doğal vücut formunuza kavuşun ve egzersizi asla hayatınızdan çıkarmayın.
Unutmayın ki egzersiz yapmak, sadece kilo alırken zayıflamak için değil, hayatınızı düzene sokmak ve sağlığınız için de önemlidir.

Makas Egzersizi

Bacak İnceltme
Bacak İnceltme

Üst bacaklarınız ve iç bacaklarınızda oluşan yağların erimesi için makas egzersizi, hem bacaklarınıza hem de göbeğinize etki eden egzersizlerden biridir.
Matınızı serin ve bacak egzersizleri yapmanın keyfini çıkarın. Bunun için sırt üstü uzanın ve ellerinizi de belinizin altına koyun.
Belinizin düz pozisyonda durmasına çok dikkat edin. Bu şekilde bacaklarınızı aşağı doğru ve yukarı doğru olacak şekilde hareket ettirin.


Hareket sırasında karnınızı sıkın ve karın kaslarınızı da çalıştırın. Her bacakta yapmanız gereken tekrarlar 12 ile 15 arasıdır.
Bu egzersizi uyguladığınız zaman iç bacaklarınız ve dış bacaklarınız incelmeye başlayacaktır. En az 2 set şeklinde yapmaya dikkat etmelisiniz.

Köprü Egzersizi

Köprü egzersizi, bacaklarınız, kalçanız ve basen bölgesi için oldukça etkili egzersizlerdendir. Ayrıca vajinanızın da düzgün bir forma kavuşmasını sağlar.
Yere sırt üstü bir şekilde uzanın ve ellerinizi de iki yana doğru koyun. Ayak tabanlarınız yerde olsun ve bu şekilde dizlerinizi bükün

Bacak İnceltme
Bacak İnceltme


Belinizi iki-üç saniye boyunca yukarı kaldırın ve aşağı indirin. Bu hareketi yaptığınız zaman belinizin kontrolünü mutlaka sağlamış olmalısınız. Dolayısıyla da omuzlarınızın yerde sabit olmasını sağlayın.


Hareketi uyguladığınız esnada kalçanızı ve karnınızı da sıkın. Bu şekilde köprü egzersizinin etki alanını da genişletmiş olursunuz.
Bu egzersizi yaparken 15 defa yapmak kaydıyla 3 set halinde uygulayın.

Bacak Kaldırma Egzersizi

Özellikle dış bacaklarınızda ve basen bölgesinde etkili olan Bacak inceltme hareketleri içerisinde bacak kaldırma egzersizi vardır.

Bacak İnceltme


Yere yan bir şekilde yatın ve bacağınızı yavaşça yukarı aşağı doğru hareket ettireceğiniz bir pozisyonda durun.
Bacağınızı yavaş yavaş yukarı kaldırarak daha sonra da indirin. Egzersizi yaptığınız esnada kalçalarınızı sıkabilirsiniz.

Kilo Verdiren Diyet İle Günde 1 Kilo Zayıflayın


Karın kasları ve omuzun sabit kalmasına dikkat edilmelidir. Alttaki bacağı yerden birkaç santim yukarıda tutacak şekilde hareketi daha da zor bir hale getirerek Bacak inceltme hareketleri içerisinde etkili olan bacak kaldırma egzersizinde daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu