Vücut Bakımı

Ayak Çatlakları Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayakların yeteri kadar hava alamaması veya ayaklara yeteri kadar bakım yapılamamasından dolayı ortaya çıkan ayak çatlakları gündelik yaşamı olumsuz  etkileyen bir durumdur. Tıpkı vücudumuz gibi ya da yüzümüz gibi ayaklarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Ayaklarınız kuruduysa ve çatlamaya başladıysa çözüm önerisi basit! Evde uygulayacağınız bu basit çözüm önerileri ile sizde bu sorundan kurtulabileceksiniz. Peki çatlayan ayaklara ne iyi gelir? İşte çatlamış ayaklara 3 doğal çözüm önerisi!

EV YAPIMI AYAK KREMİNİ DENEYİN 

Ayak çatlakları için Bakım Kremi

Bir kaseye 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı balmumu koyun. Bu karışımı her akşam ayaklarınıza sürün ve pamuklu çorap giyerek muhafaza edin. Sonuca çok şaşıracaksınız. Ayaklarınızın tüm kuruluğunu ve çatlakları ortadan kaldıracak bu çözüm önerisine bayılacaksınız.

AYAK ÇATLAKLARI İÇİN YAĞ SÜRMEYİ DENEYEBİLİRSİNİZ 

2 yemek kaşığı badem yağı ve birkaç damla nane esansiyel yağını iyice karıştırın ve damlalık şişeye aktarın. Yine uyumadan önce ayaklarınıza süreceğiniz bu karışım çatlayan ayakalrınıza çok iy gelecek.

AYAKLARINIZI FIRÇALAMAYI İHMAL ETMEYİN

Ayakları fırçalamak
Ayakları fırçalamak

Ayak çatlaklarına neden ola etkenlerden biri de ayaklara peeling yapmamaktır. Bu nedenle belirli aralıklarla ayaklarınıza peeling yapmayı ihmal etmemelisiniz. Limonu ikiye bölün ve tuza batırın. Haftada iki defa ayaklarınızı tuzlu limon ile ovalayın ya da fırçalayın. Böylece hem ölü deriyi atmış olacaksınız hem de ayak çatlaklarından kurtulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu