Anne - Çocuk

Ağlayan bebek kucağa alınmalı mı ?

Ağlayan bebek

Bebeğin doğduğu andan itibaren bakıma, ilgiye ve sevgiye gereksinimi vardır. Eski kalıplaşmış ve çocuğun gelişimini olumsuz etkileyen tavsiyelerden biri de Çocuk her ağladığında kucağa alınmaz’ cümlesidir. Birinci 6 ayda bebek her ağladığında kucağa alınmalı hatta sakinleştirmek için sırtı sıvazlanmalıdır. Ağladığında ilgi görmeyen yahut yalnız bayrıılan bebekte travmalar oluşabilir. Bebeğin doğduğu andan itibaren irtibat lisanı olan ağlama sizlere birçok şey anlatıyor olacaktır. Acıktığında, altına yaptığında, huzursuz olduğunda verdiği tek reaksiyon ağlamaktır. Bebeğin bakımına süratle karşılık vermek, gereksinimi olan bakımı çabucak yerine getirmek onun sağlıklı gelişimi için çok Kıymetli.. Bebek anne karnında su kesesinde olduğu için ağladığı vakit onu kucağınıza alıp biraz sallamanız tıpkı etkiyi oluşturacağından sakinleşmesini hızlandıracaktır.

Ağlayan bebek
Ağlayan bebek

Ağlayan bebek

 

İnançlı bağlanma kucağa alma ile oluşur mu ?

Yenidoğan bebeğin fizikî ve duygusal muhtaçlıklarının karşılanması sağlıklı gelişimi için epeyce Değerlidir. Esas gereksinimlerine alınan süratli yanıt yalnızca gelişimini değil birincil bakımı veren ile ortasında kurduğu inançlı bağlanmanın oluşmasını sağlar. Bu kurulan bağ bebeğin duygusal, toplumsal ve zihinsel gelişimini takviyeler ve yetişkinlik hayatında beşerlerle kuracağı bağı, münasebetleri, dünyayı inançlı ya da inançsız bir yer olarak görüşünü, şahısliğini tesirler.
Anne-Babanın bebeğin mizacını anlayıp bebeğe uygun irtibat prosedürü geliştirmesi ve gereksinimlerine kısa müddette yanıt vermesi bu bağlanmaya katkı sağlayacaktır. Bebek bu bağı çok vakit geçirdiği beşerle değil, muhtaçlığını şükranla ve süratle karşılayan şahısla geliştirebilir. Kucağa alınmakta yenidoğan bebek için en esas gereksinimlerden biridir ve inançlı bağlanmada yeri büyüktür.

Ağlayan bebekler
Ağlayan bebekler

Ağlayan bebek

6 ayın sonunda uyku sorunu olan ve uyku eğitimi verilen bebeklerde istisna Berrakmlar uygulanabilir. Ama uzmanınızın size tavsiye ettikleriyle ilerlemeniz kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeniz gerekmektedir. Çocuğu çok yalnız bırakmak yahut yatakta uzun mühlet ağlatmak gerçek değil. Unutmayalım çocuk ilgi, sevgi ve şefkatle büyür.

SIHHATLE KALIN !

 

 

Tüp Bebek Nedir? Ayrıntılı bilgi için sayfamızı ziyaret edin !

 

 

Ağlayan bebek kucak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu