Bilgi Arşivi

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Afrodizyak Etkili Bitkiler Ne İşe Yarar?

Kadınlarda libidoyu arttıran afrodizyak etkili bitkiler, cinsel hayatın renklenmesini sağlamaktadır. Bazı etkenlerden dolayı kadınlarda ve erkeklerde cinsel güçte azalma gibi etkenler görülebilir.
Erkekler için üretimi yapılmış olan cinselliği arttıran ürünler kadınlarda aynı etkiyi göstermemektedir. Dolayısıyla azdırıcı bitkiler olarak kullanılan %100 doğal ürünler daha sık tercih edilir.

Afrodizyak Etkili Bitkiler
Afrodizyak Etkili Bitkiler


Bir kadın kendini fiziksel ve ruhsal olarak rahat hissetmediğinde cinsel isteksizliği de bununla birlikte baş göstermeye başlar.
Bu tür durumlarda geçici bir süreç yaşıyorsanız afrodizyak etkili bitkiler kullanmak oldukça etkilidir. Ancak durumun geçici olmadığından ve uzun süreli olarak sürdüğünden şüpheniz varsa da bir doktora danışmakta fayda vardır.


Afrodizyak etkili bitkiler, oldukça sık kullanılmakla birlikte sadece bitkisel olduğu için organiktir. Doğal bitkiler grubuna giren bu bitkiler, doğal yollardan özellikle kadınların cinsel performansını arttırıcı etkiye sahiptir.


Çiftler arasında yaşanan en büyük problemlerden biri de cinsel isteksizlik olduğu için bazı yollardan bu sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Afrodizyak Etki Gösteren Bitkiler Nelerdir?

Afrodizyak Etkili Bitkiler
Afrodizyak Etkili Bitkiler

Bitkiler, hayatımızın her alanında olup, aslında kolaylıkla elde edilmektedir. Dolayısıyla hem doğal olması hem de faydaları arasında çoğunun yan etki göstermemesi kullanım güvenini sağlamaktadır. Afrodizyak etki gösteren bitkiler;

  • Karanfil
  • Yasemin
  • Tarçın
  • Ashwagandha
  • Arı ürünleri
  • Safran

Karanfildeki Afrodizyak Etkisi

Afrodizyak Etkili Bitkiler
Afrodizyak Etkili Bitkiler

Bu bitkiyi ister toz haline getirin, ister çiğneyin ya da isterseniz yağını kullanın. Karanfilin her türlüsünü nerede kullanırsanız kullanın, oldukça güçlü bir afrodizyak etkili bitkiler türlerinden biri olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.
Cinsel hayatınızı canlandıran karanfil, erkeklerde erken boşalmanın önüne geçerken, kadınlarda da güçlü bir afrodizyak etkisi göstermektedir.

Yasemindeki Afrodizyak Etkisi

Afrodizyak Etkili Bitkiler
Afrodizyak Etkili Bitkiler

Oldukça güçlü bir kokuya sahip olan yasemin, en güçlü afrodizyaklardandır. İster bitki çaylarınıza karıştırın, ister tek kullanın.
Her ne şekilde kullanırsanız kullanın güçlü etkisine şahit olacaksınız.

Tarçındaki Afrodizyak Etkisi

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Tarçın, kan şekerini dengelemesi, neşelendirmesi, vücuttaki mikropları öldürmesi ve kan dolaşımını hızlandırması ile bilinmektedir.
Düzenli olarak tüketildiğinde afrodizyak etki göstermektedir. Tarçının güzel kokusu ve güzel tadı ile her yerde kullanılması mümkün olmaktadır.

Ashwagandha

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Bu bitki ülkemizde pek bulunmamaktadır. Fakat Ashwagandha bitkisinin güçlü afrodizyak etkili bitkiler arasında olmakla birlikte sağladığı faydalar;

  • Gençleştirici
  • Dinç tutan
  • Hastalıklara karşı koruyucu
  • Cinsel isteği güçlendirici

Etkileri bulunmaktadır. Bu bitki aynı zamanda Hindistan Ginsengi olarak da bilinmektedir. Kullanım şekli ise toz veya tentür şeklindedir.

Arı Ürünlerindeki Afrodizyak Etkisi

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Propolis, arı sütü, polen vb. ürünlerle birlikte bal da eski dönemlerden bu yana enerji kaynağı olarak kullanılmaktadır.
Ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirmesiyle birlikte birçok hastalığa tek başına kullanıldığında da iyi gelmektedir.


Cinsel isteksizlik yaşayan kişiler için afrodizyak etki gösteren bal ve türevleri, düzenli kullanım sonucunda erkekler için de kadınlar için de olumlu sonuçlar doğurur.

Safrandaki Afrodizyak Etkisi

Afrodizyak Etkili Bitkiler

Safran çiçeğinin kurutulmuş yapraklarından bitki çayına, yemeklere, salataya katılacak olan bir tutam safran, en güçlü afrodizyak etkili bitkiler arasında gösterilen bitkilerdendir.

Yağ Yakan Zayıflatan Yiyecekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu