Güzellik

2021 saç modellerinde doğallık trend olacak

2021 saç modelleri

Kuaför Recep Güngör, 2021 yılında öne çıkan saç trendleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 2020 yılında pandeminin ortaya çıkardığı kısıtlamalar sebebiyle DIY (kendin yap) saç kısımlarının ve konutta saç boyama tarzlarının yaygınlaştığını hatırlatan ünlülerin kuaförü,

“İnsanlar 2020 yılında kuaförlerden ve hoşluk merkezlerinden uzak kaldı. Herkes meskende kendilerine mahsus saç tarzları geliştirmeye başladı. Saçlar adeta bir deneme tahtasına döndü. Pandemi, bir manada insanların saçlarını keşfetmelerine yol açtı. 2021 yılı, konutlarda tecrübelenen saç modellerinin daha profesyonel halde ele alınacağı bir yıl olacak.” tabirlerini kullandı.

2021 saç modelleri
2021 saç modelleri

“Daha doğal ve tezli kısımlar ve renkler olacak”

2020 yılındaki “mecburi doğal saç stili” trendinin 2021 yılında hem doğal hem de tezli kesitlere ve renklere evrileceğini söyleyen Güngör, şöyle devam etti; “Ben bu trende ‘iddialı doğallık’ diyorum. İnsanların meskenlerinde geliştirdikleri doğal tarzlar yeni trendlerle birleşince hem tezli hem de doğal tarzlar görmeye başlıyoruz.

Bu trend, kesitlere ve renklere yansıyacak. Pembeler, maviler, ekstra koyu kahveler, bitter çikolata tonları ve dikkat çeken sarılar olacak. Yani 2021 yılında saç tarzlarında 2020’nin acısı çıkacak üzere görünüyor. Saç trendlerinde uçtan uca bir değişime şahit olabiliriz.”

Deneyimli kuaför, bilhassa ünlü isimlerin kabarık ve dağınık saçlara daha fazla ilgi gösterdiğini; bunun da trendleri etkilediğini belirterek, “Açıkçası pandeminin ortaya çıkardığı konut modası saçlara da yansıyor. Konutlarda rahat ve spor kıyafetlere alışan beşerler, saç tarzı alışkanlıklarında da pratik ve rahat modelleri daha fazla benimsiyor. Bu sebeple 2021 yılında saç tarzlarında daha esnek ve pratik talepler göreceğiz. Bu çerçevede yeni renkler ve yeni kesitler odak noktamız olacak.” kelamlarını kaydetti.

2021 saç modelleri

2021 saç modellerinde öne çıkanlar

Recep Güngör, 2021 saç modelleri ortasında punk, grunge ve mullet (aslan yelesi) kesitlerin ünlülerin favorilerinden olduğunu belirterek, şu bilgileri paylaştı; “2021’de bir manada eskilere de bir eğilim var. 70’lerden, 90’lardan izler taşıyan saç trendlerinde mikro kaynaklarda talep göreceğiz. Tanınan saç rengi, küllü sarı balyajlar olacak. Bu renk, koyu renkte saçları yıpratmadan hareketlendirmenin en ülkü yoludur.

Ünlüler ortasında klasik bob kesitler görülmeye başlandı. Çağdaş ve retro şekli harmanlayan bu model, müşterilerimiz ortasında talebi artan bir model oldu. 70’lerden perde kaküller, Rapunzel saçlar, zahmetsiz dalgalı modeller, pixie kesim saçlar da 2021 yılının trendlerinde rastladığımız modeller olarak dikkat çekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu